Kručinskai ruošiasi Kalėdoms: nerimas dar slegia pečius

Laikinai mažylių netekusi Kručinskų šeima džiaugiasi netikėtomis ir jiems palankiomis specialistų išvadomis. Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba pareiškę, kad su skadnalo metu su šeima bendravę ir Kručinskų mažyliais besirūpinę darbuotojai patys neužtikrino mažųjų interesų bei jų saugumo.

18

Esą iš namų išvežti šeimos vaikai per tą lemtingą mėnesį buvo mėtomi iš vienų svetimų rankų į kitas. Kručinskai neslepia, kad gavę tokias išvadas vėl tarsis su savais advokatais.

Nors kauniečių Kručinskų šeima savo namus ruošia Kalėdoms: žaisliukais puošia eglutę, kepa kalėdinius sausainius ir stengiasi vaikams suteikti šventinio džiaugsmo, nerimas dėl skandalingos vaikų atėmimo iš šeimos istorijos, vis dar slegia pečius.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kručinskai ruošiasi didžiosioms šventėms

„Laukiam laukia, sniegą kasam, kelius savo valomės, kūrenam, šildomėm. -Eglutę papuošėt? Papuošėm. Vaikam Kalėdos jau ir dovanėlių visokių, viską, kaip sakyt nuo pirmo sniego jau Kalėdos ir nauji metai“, – sako Gintaras Kručinskas.

Teismas nustatė, kad vaikai iš šeimos buvo atimti teisėtai, tačiau Kručinskų šeima nori įrodyti savo tiesą, kol kas tą padaryti sekasi sunkiai. Tačiau pasirodžiusios Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos išvados šeimą prieš šventes pradžiugino.

Tarnybos tyrimo duomenimis, vaikų teisių apsaugos specialistai, atimdami mažylius iš šeimos, neužtikrino vaikų interesų ir elgėsi nekompetetingai: tėvams tinkamai neišaiškino jų teisių, o vaikai per mėnesį laiko buvo mėtyti iš rankų į rankas ne vieną kartą.

„Tėčio nurodyta šeimos draugė paėmė vaikus, kuriam laikui. Vėliau jai atsisakius vaikai keliavo į globos institucijas. Iš globos institucijų į šeimą. Per mėnesį laiko vaikam pakeisti tris gyvenamasias vietas yra nežmoniška.Taip neturi būti“, – sako vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė. Kručinskų šeima gautomis išvadomis džiaugiasi.

„Galima sakyt, pirmas protingas pasireiškimas, nes iš tikrųjų nereikėjo tų vaikų traumuot, atskirt nuo tėvų ir aplamai kitų vaikų ir tėvų atveju reikėtų labai protingai vertint šitą situaciją, kad netraumuoti vaikų ir kad kaip tik stengtis apsaugoti vaikus, kad jie galėtų būti šeimoje, jeigu tikrai ten nėra tokio didelio kažkokio pavojaus“, – sako Eglė Kručinskienė.

REKLAMA

Nors šeima šiuo metu turi teisę rūpintis savo vaikais, tačiau savo tiesos ir taško padėjimo šioje istorijoje žada siekti toliau.

„Tarsimės su advokatais, nes, kaip supratau, teismas atmetė. Buvo atseit teisėtas vaikų paėmimas, kai aišku, kad tai yra neteisėta. Ir beabejo, galbūt imsis vėl mūsų advokatai kažkokių veiksmų“, – teigia E. Kručinskienė.

Kontrolieriaus tarnybos tyrimo išvadose ne menkas akmuo mestas į vaikų teisių apsaugos specialistų daržą, esą kompetencijos susitvarkant su šia situacija darbuotojams tąkart smarkiai pritrūko.

„Darbuotojas tam ir yra darbuotojas. Jis turi būti kompetetingas ir gebėti valdyti situaciją. Kitaip sakant, suteikti pilnai tėčiui, ar abiem tėvam visą informaciją plačiai aiškiai, suprasti, ar tas žmogus supranta, ar tikrai girdi. Galų gale aiškintis, ar reikia psichologinės pagalbos , teisinės pagalbos“, – teigia E. Žiobienė.

Su nepalankiomis kontrolierės išvadomis sutinka ir ministras Linas Kukuraitis. Anot jo, reformos spragas jau imta taisyti.


Rašyti komentarą...
N
Nijole
2018-12-21 20:12:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimai linkiu geru svenciu.
Atsakyti
-1

B
Beda
2018-12-23 17:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu dievui vaikai sutiks sventes seimoje, o ne pas globeja verkdami loveleje, ir tik todel kad isikiso ziniasklaida. Tiesiog graudu, kad dabartineje situacijoje tave apgins ne teismas ne policija, o ziniasklaida.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų