VšĮ Nacionalinis kraujo centras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo kraujo komponentų, paruoštų Nacionaliniame kraujo centre, tyrimų rezultatų klastojimo VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje ir dėl VšĮ Nacionalinio kraujo centre paruoštų ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje laikytų kraujo komponentų galimo falsifikavimo.

„Vertinu šią situaciją, kaip išpuolį, kuriuo bandoma diskredituoti mūsų veiklą. Sprendimą kreiptis į prokuratūrą priėmėme po to, kai mūsų centro atstovui, kuris dalyvavo SAM organizuotame kraujo komponentų kokybės tyrime, kilo įtarimų, kad kraujo komponentų vienetai, kuriuose buvo nustatytas neatitinkantis reikalavimų hemoglobino lygmuo, yra su galimais išorinio paveikimo požymiais, nes jie akivaizdžiai skyrėsi nuo tų Nacionaliniame kraujo centre paruoštų komponentų, kuriuose buvo nustatytas tinkamas hemoglobino lygmuo“, – teigia NKC direktorius Vytenis Kalibatas.


Rašyti komentarą...
k
k
2011-07-19 00:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
nelabai patinka man tvarka tame nacionaliniame kraujo centre, bent jau Vilniuje. Ne kartą pasitaike, kad aptarnauja akivaizdžiai sergantys darbuotojai, kosti į delną, o vėliau tomis rankomis iįpakuoja maišelius kraujui. Taip pat nepatinka, kad vienkartines sistemas iš sterilaus įpakavimo iįima ne šalia donoro, o kitoje patalpoje, deda į dėžutę, kartu su dokumentais ir panašiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų