Jau metus veikianti vyriausybinė Saulėlydžio komisija, turinti kovoti su biurokratizmu, sulaukė nevyriausybinio Naujosios viešosios vadybos fondo priekaištų dėl esą pasisavintų svetimų darbų ir iniciatyvos trūkumo.

„Komisija labai prasminga ir reikalinga, ir mes labai norėtume, kad ji būtų kuo aktyvesnė, kad jos veikla plėtotųsi į tikrą valstybės reformą. Bet ji turi būti ne imitacinė, o besiremianti rimtais principais, joje turėtų dalyvauti ekspertai, kurie nėra valstybės tarnautojai ir nėra suinteresuoti ginti vieną ar kitą instituciją, vadybos ekspertai, kiti visuomenėje aktyvūs žmonės, norintys, kad valstybėje vyktų gilios reformos“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį dėstė fondo aktyvistas, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Kęstutis Masiulis.

Opozicinių konservatorių atstovo teigimu, per vienerius veiklos metus Saulėlydžio komisija nepateikė jokių esminių pasiūlymų, kaip tobulinti valstybės valdymą, o tik prisiėmė kitų institucijų darbo rezultatus.

Fondo pateiktame komisijos veiklos tyrime pažymima, kad Saulėlydžio komisija nepelnytai savo darbu įvardija „vieno langelio“ principo diegimą, nes esą dar 2004 metais Vyriausybė nutarimu patvirtino būtinybę diegti šį principą viešojo sektoriaus įstaigoje.
Tačiau Vyriausybės kanceliarijos Strateginio planavimo ir viešojo administravimo departamento Valdymo skyriaus vedėja Lina Lajauskienė kritiką atmeta ir tikina, kad komisiją K.Masiulis kritikuoja nepelnytai.

REKLAMA

„Jei ponas K.Masiulis neatsivertė internetinio Saulėlydžio komisijos puslapio ir neperskaitė nė vienos komisijos ataskaitos, tai ką aš galiu komentuoti. Čia nėra nieko iš komisijos ataskaitos, aš nematai nė vieno sakinio. Jeigu taip ponas K.Masiulis mano, tai tegu pasilieka su savo nuomone. Dirba komisija tikrai labai aktyviai, yra po du posėdžius per mėnesį. Sisteminiams sprendimams, kuriuos visuomenė jau norėtų pamatyti, reikia laiko“, - BNS sakė ji.


Rašyti komentarą...
G
Gediminas
2008-02-14 22:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Komisija“, kuriai vadovauja „laisvo oro direktorius“! Didesnio akių muilinimo nesugalvosi. Jokios valios ji neturi, ne tik politinės. Priversti ją dirbti galėtų nebent labai aktyvus visuomenės spaudimas. Bet kur ten! Kova su biurokratizmu Lietuvoje jau seniai pralaimėta. Galime pokyčių tikėtis tik po daugelio metų.
Atsakyti
0

V
Vaida
2008-02-15 10:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
zinoma kad kova pries biurokratizma neveksni, kai valdzioje tokie kaip masiulis. dar kol nepagautas tai ir kalba kad komisija neveiksni. kai ji ispurtys, surasys juodu ant balto visus jo nesvarius darbelius, tada jau maziau snekes. tegul komisja nuo jo pacio ir pradeda darba.

nors nezinau, kiek ta komisija reikalinga. jei jau net Leo LT buvo praleistas, tada vardan ko jie dirba?
Atsakyti
0

Z
Zita
2008-03-07 17:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paaiskinkite man , nesusipratusiai, kodel nuejus i Vilniaus miesto savivaldybes Pletros departamenta (402kab.)del vandens nuoteku leidimo, esi siunciamas i pirma auksta padaryti 2 dokumentu kopijas, o sugrizti atgal pas specialista gali tik po savaites? Nejaugi negalima pastatyti ten pat kopijavimo aparato? Net pirmokui butu aisku, ka reiskia siuntinejimas nuo" Eimosiaus pas Keiposiu". Kam tarnauja savivaldybe? Zmogui, atlyginimui? Ar dar kam, ko normalus europietis niekada nesuprastu.
Susidurus su tokia sveikos logikos stoka, nera ko stebetis, kad greit Lietuvoj girdesim kalbant kiniskai, turkiskai, baltarusiskai ir labai retai lietuviskai.
Ka gi, pirmyn, PONAI VALDININKAI.Ieskokit knygynuose kinu,turku k.ir t.t. zodynu. Greit prireiks.
Su pagarba Zita( kadangi Vilniaus sav. pasiulymu knygos nera, tikiuosi, kad mano balsas nebus tik sauksmas tyruose)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų