Kosminė dujų kaina Druskininkuose mažės, tačiau išliks 7 kartus didesnė

Vienintelei dujų tiekėjai Druskininkams bendrovei „Haupas“ ir dujas vartotojams parduodančiai įmonei „Druskininkų dujos“ susitarus dėl kiek mažesnės dujų kainos, tai neišprendė Druskininkų vartotojams tiekiamų dujų kainos problemos. „Haupo“ atstovas teigia, kad įmonės veikla nebetenka prasmės, o „Druskininkų dujos“ tikina, kad net ir su mažesne kaina įmonei gresia bankrotas. Kainų komisijos bus prašoma padidinti kainas vartotojams, o miesto ir Energetikos ministerijos atstovai toliau tariasi, kaip spręsti problemą.

„Druskininkų dujos“ ir „Haupas“ susitarė, kad dujų kaina sieks 84 eurus, o ne maždaug 120 eurų už megavatvalandę, kaip skelbta anksčiau. Tačiau „Druskininkų dujos“ teigia galinčios bankrutuoti, nes dujas pirks maždaug dvigubai brangiau nei pardavinės jas vartotojams.

„Druskininkų dujos“ dujas pirks pigiau, tačiau iškilo bankroto grėsmė

„Po derybų gruodžio 31 dieną „Haupas“ pasiūlė 84 eurų už megavatvalandę kainą, tačiau tai yra vis vien didelė kaina, kai „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo dujas už maždaug 12 eurų“, - BNS sakė „Druskininkų dujas“ valdančios „Litesko“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

REKLAMA

Pasak jo, įmonė ketina kreiptis į Kainų komisiją, kad ši peržiūrėtų dujų kainas buitiniams vartotojams - dabar jie moka 42,95 euro už megavatvalandę.

„Kainos skiriasi dvigubai, gavę pirmąją sąskaitą, „Druskininkų dujos“ paprasčiausiai bankrutuos“, - sakė N.Mikalajūnas.

Kainų komisijos atstovė Loreta Kimutytė BNS sakė, jog komisija kol kas negavo „Druskininkų dujų“ kreipimosi.

Kaina sumažėjo, susitarus su „Helios Gaz“ - „Gaupas“

„Haupo“ direktoriaus pavaduotojas Donatas Motiejūnas teigia, jog dujų kainą pavyko sumažinti, susitarus su vamzdyno, kuriuo iš Baltarusijos tiekiamos dujos, savininke „Helios Gaz“, ir maždaug ketvirtadaliu sumažinti metinę transportavimo kainą, kuri siekė 400 tūkst. eurų.

Pasak D.Motiejūno, pakeista ir pati kainodara - atskirta pastovioji kainos dalis ir dujų kaina.

„Mes dabar iš principo susitarėme su „Druskininkų dujomis“ ir su „Litesko“ dėl truputį kitokios kainodaros, nes išskaidėme į pastoviąją dalį ir kintamąją, kad visiems būtų suprantama. Pastoviojoje dalyje yra vamzdžio nuomos kaštai, kiti pastovieji, o kintamojoje dalyje yra dujų kaina, kuri yra pakankamai artima Lietuvos kainai - apie 17 eurų už megavatvalandę“, - BNS sakė D.Motiejūnas.

Tačiau net ir pakeitus kainodarą, vidutinė dujų kaina siekia apie 84 eurus už megavatvalandę. D.Motiejūnas tikina, kad taip yra dėl menko dujų vartojimo.

„Jeigu jie padidintų vartojimą trigubai, tai ta kaina gautųsi kokie trisdešimt keli eurai, bet kai ketini suvartoti kokius 500 tūkst. kubų, kai anksčiau vartojai 15 mln. kubų, tai pastoviuosius kaštus vis vien turi dengti“, - aiškino „Haupo“ atstovas.

„Haupas“ laukia dujų tiekimo alternatyvos

D.Motiejūnas pripažino, kad „Haupas“ nebėra suinteresuotas pardavinėti dujų Druskininkams ir laukia, kada mieste atsiras dujų alternatyva.

„Rusai sako paprastai - geriau siaubingas galas nei siaubas be galo. Taip ir šituo atveju, mes negalime tiesiog patys paimti ir priverstinai nutraukti dujų tiekimą. Jeigu žmonės perka tomis kainomis, kurias pasiūlome, negalime neparduoti. Aišku, po to visi sako, kad tos kainos yra neprotingos, bet mes irgi esame situacijos įkaitai. Suskaičiuojame dedamąsias ir negalime kompensuoti Druskininkams iš savų pinigų“, - sakė D.Motiejūnas.

REKLAMA

„Kai pamatai, kad elektra kainuoja pigiau nei gamtinės dujos, tas tiekimas tikrai nebeturi prasmės - tą visi supranta, nes dujos yra kuras, o elektra jau galutinis produktas“, - pridūrė jis.

Valdžia ieško išeities, kaip kitais būdais tiekti dujas miestui

Antradienį Druskininkuose specialistai tariasi, kaip išvengti galimo dujų kainos augimo.


Rašyti komentarą...
P
Pokerstar
2016-01-05 14:09:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
50 $ nemokamai pokerstars realių pinigų NE Užstatas už šią nuorodą: goo.gl/l6MvGG
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų