Koronavirusas įsisuko į Merkinės medikės šeimą: pradinis užkrato šaltinis – nežinomas

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Varėnos rajone. Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Varėnos rajono meras Algis Kašėta, teigiamas COVID-19 testas nustatytas garbaus amžiaus Merkinės miestelio gyventojui. Vėliau meras papildė informaciją, kad užsikrėtęs asmuo gyveno kartu su Merkinės ambulatorijoje dirbančia medicinos darbuotoja, šiuo metu laukiama jos tyrimų rezultatų. 

117

„Koronavirusu užsikrėtęs garbaus amžio asmuo gyveno kartu su Merkinės ambulatorijoje dirbančia medicinos darbuotoja. Šiandien abiems šios šeimos nariams atlikti COVID-19 tyrimai. Tyrimo testai taip pat paimti iš ambulatorijos darbuotojų, turėjusių kontaktą su šia darbuotoja. Tyrimų rezultatų tikimės sulaukti rytoj“, – informavo A. Kašėta. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Meras taip pat pridūrė, kad ambulatorija kol kas nepriims pacientų, patalpas ruošiamasi nedelsiant dezinfekuoti.

„Ambulatorija, kol nėra aiški situacija, pacientų nepriims, jie bus konsultuojami nuotoliniu būdu – telefonu ir esant reikalui nukreipiami į Varėnos PSPC. Šiandien dezinfekuojamos ambulatorijos patalpos, rytoj atliksime miestelio daugiabučių pastatų bendrųjų erdvių dezinfekciją. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui kol kas dar nepavyko nustatyti pradinio užkrato šaltinio. Apie atliktų testų rezultatus informuosime“, – pranešė Varėnos rajono meras. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje yra užfiksuoti 811 koronaviruso atvejų, taip pat 11 mirčių, pasveikusių pacientų – 7. 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

##UArticlesInsert_Video_getVideo_tv3Play/10370769/autoplay=0#


Rašyti komentarą...
X
X
2020-04-05 16:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alkoholio ministro įsakymu, Palanga turi pavirsti koronuotų " zombių" sanatorija. Mikrobai gal ir gulės savo palatose, bet aptarnaujantis personalas šliaužios po darbo į parduotuves platindami virusą.

Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-04-05 15:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parazitams galas ateina, todėl melas sukasi ratu. Ligoninės tuščios!!! Ir netrinkit komentarų, rasim, kaip pranešt žmonėm valdžiavorių melą!
Atsakyti
-1

V
Vardas
2020-04-09 10:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa Varėna pletkavoja, kad susirgo kai atvyko anūkas - medikas, dirbantis Santariškėse. Kiek tiesos nzn. Jeigu tai tiesa, tai anūkui kū kū
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų