Kokio privalumo prieš liberalus netenka TS-LKD

Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) teks išmokti bendrauti su Liberalų sąjūdžiu kaip su lygiaverčiu partneriu, o ne iš vyresniojo brolio pozicijų, kaip buvo iki šiol, LRT.lt teigia politikos apžvalgininkas Virginijus Savukynas. Pasak politologų, dešiniųjų rinkėjai nebeatiduos savo balso konservatoriams vien todėl, kad jie iki šiol buvo stipresnė ir tuo patrauklesnė partija centro dešinėje.

Paskutinė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa atskleidė, kad Liberalų sąjūdis per keturis mėnesius padvigubino savo rinkėjų gretas. Pasak centro vadovo sociologo Vlado Gaidžio, jei rinkimai vyktų šiandien, už liberalus savo balsą atiduotų 18 proc. atėjusiųjų balsuoti. TS-LKD reitingų lentelėse laikosi gana stabiliai: jie gautų 13 proc. atėjusiųjų balsuoti balsų.

Politologai pastebi, jog neretai dešiniųjų rinkėjai, svarstydami, palaikyti liberalus ar konservatorius, savo balsą atiduodavo pastariesiems ne tik dėl įsitikinimų ar simpatijų, bet ir nenorėdami, kad jų balsas būtų „prarastas“. Antai per 2011 m. savivaldos rinkimus Vilniuje Liberalų sąjūdis negavo nė vienos vietos savivaldybės taryboje, ir būtent tokio rezultato perspektyva galėdavo lemti kai kurių rinkėjų apsisprendimą balsuoti ne už liberalus, o už konservatorius-krikdemus. Spėjama, kad, šių dviejų partijų populiarumui susilyginus, dvejojantys rinkėjai gali ramia sąžine palaikyti Liberalų sąjūdį ir neberemti TS-LKD.

Kaip naujienų portalui LRT.lt aiškino politikos apžvalgininkas V. Savukynas, šiuo metu vyksta žiauri kova, kas taps pirmąja partiją dešinėje. „Anksčiau konservatoriai laikė save stipresniuoju partneriu, o į liberalus žvelgė kaip į jaunesnįjį brolį. Liberalams šis požiūris nelabai patikdavo, ir dabar rinkimai rodo, kad šios dvi partijos – lygiavertės. Konservatoriams dabar yra didžiulis iššūkis išmokti su savo partneriais liberalais bendrauti kaip su lygiaverčiu partneriu, o ne iš vyresniojo pozicijų“, – komentuoja V. Savukynas.

REKLAMA

Pasak politikos apžvalgininko, tai rinkėjų daliai kuri nori balsuoti už stipresnįjį, dabar taps aišku, kad balsuoti už liberalus ar konservatorius yra lygiavertiška. „Jei arčiau širdies liberalai, rinkėjas galės atiduoti balsą jiems“, – pridūrė V. Savukynas.

Tuo metu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas politologas Tomas Janeliūnas teigia, kad rinkėjams svarbūs ir partijų lyderiai.

„Jei partijų lyderiai yra vertinami kaip potencialūs nugalėtojai ir Vyriausybės vadovai, tai tas lyderiavimas gali būti svarbus. Ta partija, kuri turės labiau tinkamą į premjero postą lyderį, žinoma, įgaus tam tikrą pranašumą. Tokia partija galės savo rinkimų kampaniją pakreipti ta linkme, kad turi aukščiausios kategorijos lyderį, yra pasiruošusi formuoti Vyriausybę ir turi ne tik tinkamus kandidatus į ministrus, bet ir į premjero poziciją. Šia prasme nugalėtojo įvaizdis yra gana patrauklus ir, manau, kai kuriais atvejais gali padėti privilioti papildomą balsą“, – aiškina T. Janeliūnas.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2015-03-23 07:57:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su savo naktinėmis reformomis konservatoriai "blykstelėjo" pirmieji prieš demonstrantus panaudojo šaunamąjį ginklą ,nuskriaudė pensininkus ,pažeidė LR Konstituciją. Valdžia jų kol kas nebaudė ,tai baudžia rinkėjas. Ko norėti dar , jei Kubilius jau lenda į krūmus,nori slėptis po lapais...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų