Lietuvoje šiais metais neretai pleška pirtys. Štai ir paskutinį liepos savaitgalį ugnis šeimininkavo keturiose pirtyse. O per septynis šių metų mėnesius jau degė 113 pirčių. Pernai per visus metus buvo užfiksuotas 191 pirties degimo atvejis. Taigi, kodėl dega pirtys?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistika patvirtina, kad ir šiemet daugiausia – 71 kartą gaisrai jose kilo, nes  buvo pažeistos krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklės.

Po 9 gaisrus sukėlė elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių nepaisymas bei elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmonių elgesys. Keturis kartus pirtys buvo padegtos tyčia, du kartus jas uždegė žaibo iškrova, po kartą – neatsargiai rūkant ir nesaugiai eksploatuojant elektros prietaisus.

Šiuose gaisruose degė ne tik pastatai, bet nukentėjo ir žmonės. Šiemet juose jau buvo traumuoti 4 gyventojai, pernai – du. Ankstesniais metais buvo įregistruota ir žuvusių žmonių.

Pirtys dažniausiai statomos kaip atskiras pastatas arba įrengiamos gyvenamuosiuose namuose. Kiekvienas šeimininkas pageidauja pastatyti ir įsirengti saugią pirtį. Visais atvejais joms taikomi skirtingi priešgaisrinės saugos reikalavimai. Todėl čia svarbi kiekviena pirties detalė: stogo danga, perdanga, pertvaros, durys, kaitinimosi krosnis.

REKLAMA

Pirties medžiagoms ir įrangai individualiuose namuose taikomi griežti reikalavimai. Jei pirtis įrengta gyvenamajame name, tai perdanga virš pirties patalpos turi būti iš padidinto atsparumo ugniai medžiagų ir atitikti 45 min. atsparumo ugniai klasę.

Tai reiškia, kad kilus gaisrui perdanga neturi sugriūti per tą laiką  ir nepraleisti tuo metu karščio bei dūmų į kitas patalpas. Pirties vidinės pertvaros ir durys turi nesugriūti ir nepraleisti karščio bei dūmų 30 min. Pagal naujus reikalavimus daugiabučių namų rūsiuose ir cokoliniame aukšte draudžiama įrengti bet kokią pirtį.

Pirčių kaitinimo įrangai taikomi įprasti krosnims keliami reikalavimai. Aplink kietojo kuro krosneles saugiu atstumu negali būti jokių degių apdailos medžiagų, išskyrus tuos atvejus, kai krosnelės išorinės sienelės izoliuotos šilumai silpnai laidžiomis medžiagomis, kurios mažai įkaista. Tada galima vadovautis krosnelės gamintojo pateiktomis saugos taisyklėmis.

Virš krosnelių saugiu atstumu taip pat neturi būti medinių konstrukcijų ar apdailos elementų iš degių medžiagų. Patartina virš krosnelės pakabinti šilumą atspindintį skardos lakštą, kad jis šilumos spindulius nukreiptų atgal į patalpą, o tarp šio lakšto ir lubų turi būti oro tarpas.


Rašyti komentarą...
f
fanas
2011-08-04 23:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia opi problema
Atsakyti
0

p
pirtininkas
2011-08-05 13:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesilaiko chebra saugumo reikalavimu, tai po to ir dega pirtys
Atsakyti
0

m
mkolo
2011-08-05 18:43:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
savamoksliai stato
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų