Klausimą dėl privalomo „Regitros“ egzaminuotojų testavimo Vyriausybė nukėlė kitai savaitei – susidarė kuriozinė situacija

Praktinio vairavimo egzmainai „Regitroje“ turėtų būti atnaujinami jau kitą savaitę. Vyriausybė penktadienį turėjo spręsti, ar šių egzaminų rengėjų nereikėtų privalomai testuoti dėl koronaviruso. Klausimas dėl netikslumų įstatymuose vis dėlto buvo nukeltas kitai savaitei.

Vyriausybė penktadienį žadėjo spręsti dėl privalomo koronaviruso testo vairavimo egzaminų rengėjams. Tačiau, kaip premjerė Ingrida Šimonytė įvardija, susidarė kuriozinė situacija – valstybė dėl įstatymų netikslumų negali nustatyti tokios pareigos.

Todėl planuojama keisti Užkrečiamųjų ligų ir profilaktikos įstatymą. Jame turėtų būti numatoma pareiga atlikti testavimą, jį finansuojant valstybės lėšomis.

„Turime praktiškai kuriozinę situaciją, kad tokios valstybės pareigos nustatymas negalėtų būti ir pačios valstybės finansuojamas be įstatymo pakeitimo. Tai tam, kad darbdavių neapkrautume našta, kurią jiems reikėtų patiems paskui nešti, o mes neturėtumėm būdo, kaip tai kompensuoti, pasiūlysim, kad kitam posėdžiui, kurį organizuosime pirmadienį, būtų pateiktas Sveikatos ministerijos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos įstatymo pakeitimas.

Jis suteiktų Vyriausybei numatyti atvejus ir tvarką ar dėl židinių, ar dėl protrūkių, ar dėl tam tikrų veiklų būtų numatoma pareiga atlikti testą ir tuomet ta pareiga būtų apmokama valstybės lėšomis“, – posėdyje kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, kad įstatymo pakeitimą Seimo bus prašoma svarstyti ypatingos skubos tvarka: „Kad galima būtų priimti jau kitą savaitę.“

Vyriausybės posėdžio vaizdo įrašas:

Egzaminai nevyksta nuo gruodžio

Vyriausybė tar trečiadienį po Lietuvoje nuvilnijusių protesto akcijų leido nuo kovo 10 d. atnaujinti vairavimo mokyklų ir egzaminavimo paslaugas.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė trečiadienį sakė, kad šias paslaugas teikiančios įstaigos yra pasiruošusios saugiai rengti vairuotojus.

REKLAMA

„Pasiruošimas yra ir saugus šių veiksmų vykdymas bus užtikrintas“, – sakė A. Bilotaitė.

Tiek ji, tiek premjerė I. Šimonytė taip pat kėlė klausimą dėl privalomo testavimo pradedantiesiems veiklą. Premjerė sakė, kad dėl to galėtų būti sprendžiama ateityje.

Vairavimo mokyklų ir „Regitros“ veikla yra suvaržyta nuo gruodžio vidurio.

„Regitra“ dirbti pasiruošusi

Dėl beveik tris mėnesius nevykusių vairavimo egzaminų, „Regitroje“ susidarė nemenkos eilės. Tačiau „Regitra“ praneša, kad esant poreikiui, vairuotojus egzaminuoti galėtų ir ilgiau nei įprasta.

„Regitra“ per mėnesį visoje Lietuvoje gali priimti apie 11 tūkst. praktikos egzaminų. Šis skaičius gali augti egzaminuojant ilgiau ar papildomomis dienomis.

„Atnaujinti praktikos egzaminus esame pasiruošę. Dėsime visas pastangas, kad visi norintieji juos galėtų išlaikyti kuo greičiau. Stebėsime besiregistruojančių klientų srautus ir, jei bus poreikis, dirbsime papildomomis dienomis“, – teigia „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Siekiant užtikrinti saugumą, prieš pradedant praktikos egzaminų veiklą planuojama testuoti egzaminuotojus. Taip pat teorijos ir praktikos egzaminai vyks laikantis visų saugumo reikalavimų: egzaminų automobiliuose įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo, automobiliai bei teorijos egzaminų klasės yra reguliariai vėdinami ir dezinfekuojami.

Pratęstas teorijos egzaminų rezultatų galiojimas

„Regitra“ informuoja, kad dėl susidariusios situacijos buvo priimti tam tikri lengvinimai būsimiesiems vairuotojams. Įprastai teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja vienerius metus ir per šį laikotarpį būtina išlaikyti praktikos egzaminą, tačiau dėl pandemijos šis terminas yra pratęstas pusmečiui.

Kitaip tariant, visiems būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigė arba baigs galioti ekstremalios situacijos metu, jo galiojimo terminas pratęsiamas ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos.

REKLAMA

„Atkreiptinas dėmesys, kad kalbame ne apie karantino laikotarpį, o ekstremalią situaciją, kuri šalyje tęsiasi ilgiau. Kaip žinia, valstybės lygio ekstremali situacija šalyje paskelbta dar 2020 m. vasario 26 d., o kada ji baigsis nėra žinoma.

Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu dėl karantino ribojimų yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą“, – rašo „Regitra“.

Iš viso praktikos egzaminų nuo gruodžio vidurio yra išregistruota apie 11 tūkst.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-03-05 13:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man atrodo kad pati Šimonytė su savo kuriozais turėtų vyniot meškeres iš seimo. Jau net Vokietija atidaro ekonomiką ir paskelbė savo išėjimą iš karantino. O čia nori sveikus žmones paverst ligoniais.
Atsakyti
0

H
Hm
2021-03-05 13:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei rašoma koks nors straipsnis , tai iš to straipsnio gaunasi vos ne knyga. Kartoja tą patį per tą patį . Gaunasi tik rašliava .
Atsakyti
0

t
taigi
2021-03-05 17:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Situacija manau galetu isspresti PERSTUCHINAS- pratestavus iseitu pusantro grioviakasio, oi ne pusantro egzaminuotojo.Įvertinant testų patikimuma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų