Klaipėdoje Izraelio kompanijos "Elbit Systems Ltd" atstovai antradienį pristatys pradedamą diegti radiolokacinę teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistemą.

Ji Lietuvos pajūryje turi būti baigta montuoti ir pradėti veikti jau šį rudenį.

Šia elektronine "akimi" VSAT visą parą stebės įstatymais jai priskirtas atsakomybės ribas - Kuršių marias ir 12 jūrmylių teritoriją Baltijos jūros teritoriniuose vandenyse. Šios sutarties vertė - daugiau kaip 33,3 mln. litų. Lėšos įrangai įsigyti yra skirtos iš Šengeno priemonės programos.

Sistemos pristatymo renginyje dalyvaus vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Saulius Stripeika, Klaipėdos savivaldos ir kitų įvairių žinybų atstovai.

Turėdama tokią įrangą, VSAT tiesiogiai įsijungs į aktyvų teritorinės jūros stebėjimą, tinkamai galės vykdyti jai pavestas funkcijas,įgyvendins vieną iš Šengeno vertinimo komiteto rekomendacijų dėl tinkamos sienos apsaugos jūroje. Šengeno ekspertai šią sritį vertino pernai vasarą.

Pernai gegužę skelbtą atvirąjį tarptautinį konkursą laimėjusi "Elbit Systems Ltd" septyniose Lietuvos pajūrio vietovėse įrengs specialius bokštus, kuriuose bus sumontuota šiuolaikinė stebėjimo technika: naktinio ir dieninio matymo kameros, termovizoriai, kita būtina įranga.

REKLAMA

Izraelio kompanija taip pat pasirūpins reikiama infrastruktūra, komunikacijų sprendimais, elektroniniais žemėlapiais, vadovavimo ir kontrolės programine įranga.

Centrinė sistemos vadavietė bus įkurta VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardoje, o vaizdas taip pat bus siunčiamas Karinėms jūrų pajėgoms ir Jūrų uosto kapitono tarnybai.

Izraelio specialistų sumontuota ir Lietuvos pasieniečių naudojama technika turės integruotą automatinę laivų atpažinimo sistemą. Net ir mažiausi plaukiojantys objektai bus užfiksuoti ir stebimi iki kranto likus keturioms jūrmylėms.

Užfiksavusi stebimą objektą vienu operatoriaus klavišo paspaudimu sistema į jį automatiškai nukreips dienines arba naktinio stebėjimo vaizdo kameras, taip pat apie jį pateiks kitą svarbią informaciją - koordinates, greitį, judėjimo kursą ir pan.

Visa Izraelio specialistų sumontuota įranga yra visiškai nekenksminga aplinkai, šalia esantiems ir su ja dirbantiems žmonėms.

Sistema, be savo tiesioginės paskirties, galės būti panaudota ir kitiems tikslams: aptikti pajūrio miškų gaisrus, kai jie dar smarkiai neįsiplieskę, identifikuoti nelegalią žvejybą, koordinuoti gelbėjimo operacijas.

Visa ši įranga Lietuvos pajūryje bus sumontuota ir pradės veikti iki šių metų rugsėjo 30 dienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų