Klaipėdietis Antanas Petreikis lyg koks Don Kichotas nusprendė stoti į kovą - tik ne su vėjo malūnais, o su namų valdomis, pinigus neva imančiomis už nieką. Tačiau jo kovos būdas - nemokėti komunalinių mokesčių - gali atvesti vyriškį į teismą, nes namą administruojanti bendrovė jau suskaičiavo jo skolą.

Kaip rašo dienraštis „Vakarų ekspresas“, praėjusių metų kovo mėnesį Naikupės gatvės 54 namo gyventojas A. Petreikis administruojančiai bendrovei „Marių valdos“ nusiuntė pareiškimą apie atsisakymą mokėti už komunalines paslaugas.

Klaipėdietis motyvavo, esą namo priežiūra jis gali pasirūpinti be tarpininkų ir gerokai pigiau nei siūlo namų valdos. Be to, kodėl jis turįs mokėti už paslaugas, kurios neva net neteikiamos. Mat name - viso labo trys butai, iš kurių vienas - komercinės paskirties. Gyventojai bendros laiptinės, karšto vandens, centrinio šildymo neturi, o tualetas - lauke.

„Jūs net nežinote, kokiuose namuose gyvename, nors už eksploatavimą ir imate pinigus. Visas Jūsų darbas - atsiųsti sąskaitą“, - tokį pareiškimą A. Petreikis surašė administruojančiai bendrovei.Susikaupė skola

Vyras piktinosi, kad vien už sąskaitos išrašymą jam tenka mokėti 3,61 lito, nors už vandenį, elektrą ir šiukšlių išvežimą (yra sudaręs atskirą sutartį su UAB „Specialus autotransportas“) iš viso sumoka tik šiek tiek daugiau nei 7 litus. Tuo tarpu namų valdoms tekdavo mokėti už namo eksploatavimą, šiukšlių išvežimą, o didžiausia suma susidarydavusi už administravimo išlaidas.

REKLAMA

Po nusiųsto pareiškimo teisinį išsilavinimą turintis atsargos karininkas A. Petreikis iš „Marių valdų“ sulaukė „reakcijos“ - naujo mokesčio už stambiagabaričių atliekų išvežimą.

„Mano ir dar keletas namų šiame kvartale šildomi krosnimis, tad visos stambiagabaritės atliekos - baldai - paliekami ne prie konteinerių, o išlekia pro kamino stogą“, - iš tariamo namų valdų darbuotojų nenuovokumo šaipėsi Naikupės gatvės gyventojas.

Ir vis dėlto A. Petreikis šiomis dienomis namų valdų atstovų dėmesio sulaukė: gyventojas raginamas padengti per metus susidariusią skolą - beveik 150 litų, nes priešingu atveju teks bylinėtis teisme.

„Suma nedidelė, bet biurokratus reikia sustabdyti. Tegul įrodo už, ką turiu mokėti“, - klaipėdietis ryžtingai nusiteikęs savo įsitikinimus apginti ir teisme.

Laikosi įstatymų

Bendrovė „City Service“, kuriai priklauso „Marių valdos“, atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis paaiškino, kad Naikupės g. 54 name nėra įkurta bendrija ar sudaryta jungtinės veiklos sutartis.

Pagal Civilinį kodeksą, savivaldybė tokio namo bendrosios dalinės nuosavybės administravimui skiria administratorių, kurio išlaidas namo priežiūrai proporcingai apmoka butų ir kitų patalpų savininkai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2005 m. balandžio 14 d. įsakymu, „Marių valdos“ yra paskirtos Naikupės g. 54 namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratore.

„Pirmiausia, administratorius organizuoja bendrosios nuosavybės priežiūrą - tai stogai, laiptinės, sienos, vidaus inžineriniai tinklai iki butų. Šias sistemas prižiūrėti gali tik atestuoti specialistai. Vadovaujamasi tokiu pačiu principu, kaip kad vairuoti automobilį leidžiama tik išlaikius teises“, - teigė V. Mackonis.

Anot „City Service“ atstovo, kreipimasis „su pareiškimu“ nėra oficialus dokumentas, kuriuo įkuriama bendrija, tad gyvendami teisinėje valstybėje turime gerbti čia galiojančius įstatymus.


Rašyti komentarą...
T
Tai su kokiais
2008-03-19 09:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
"valdininkais" kariauja? su privacuia bendrove teisingiau butu.
Geda zurnalistui - analfabetas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų