• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Porinkiminėje spaudos konferencijoje Vilniuje netrūko ne tik rimtų, bet ir gana asmeniškų klausimų. Prezidento rinkimus pralaimėjusios premjerės Ingridos Šimonytės teirautasi, kokia muzika skamba jos rezidencijoje Turniškėse ir kaip po rinkimų jaučiasi... Perla.

Porinkiminėje spaudos konferencijoje Vilniuje netrūko ne tik rimtų, bet ir gana asmeniškų klausimų. Prezidento rinkimus pralaimėjusios premjerės Ingridos Šimonytės teirautasi, kokia muzika skamba jos rezidencijoje Turniškėse ir kaip po rinkimų jaučiasi... Perla.

REKLAMA

Pirmadienį naujienų agentūros BNS surengtoje spaudos konferencijoje politikai sulaukė klausimų ne tik apie rinkimus. Viena žurnalistė priminė, kad per 2019 m. rinkimus I. Šimonytės rinkiminiame štabe buvo leidžiamos roko grupės „Metallica“, o šiemet – „Anties“ dainos. O kas dažniau skamba premjerės rezidencijoje Turniškėse?

„Dabar paskutiniu metu skamba Tomas Sinickis“, – šyptelėjo I. Šimonytė.

Nepamiršta ir premjerės augintinė Perla. Anot I. Šimonytės, rinkimų naktį kalytė nebuvo labai patenkinta, kad viena liko namie.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakar labai barėsi, kai parėjau namo, kad ir vėl nežinia kur buvau – juokėsi premjerė. – Man atrodo, niekada gyvūnėliams neužtenka dėmesio. Tik mes galvojam, kad užtenka.“

REKLAMA

Ingrida Šimonytė įvardijo artimiausius darbus: atsakė dėl ministrų keitimo

I. Šimonytė įvardijo, kokie darbai laukia artimiausiais mėnesiais, ir sureagavo į šalies vadovu perrinkto Gitano Nausėdos pastabas dėl Ministrų kabineto.

Premjerė išskyrė kelis prioritetinius darbus, kuriuos norėtų užbaigti arba pradėti su dabartine Vyriausybe. Viena iš užduočių – susitarimas dėl gynybos finansavimo.

„Pasiekti sutarimą tiek, kiek pavyks Seime dėl gynybos papildomo finansavimo ir priimti tada tam tikrus sprendimus, kuriuos jau galėtų priimti krašto apsaugos ministras dėl užsakymų, tam tikrų naujų sutarčių ir įsipareigojimų. Man atrodo, čia yra nedidelė paslaptis ir tuo klausimu dirbame jau kurį laiką“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tie pasiūlymai Seimą turėtų artimiausiu metu pasiekti ir, tikiuosi, kad sulauks bent jau tokio palaikymo, kad būtų galima tikėtis tvarumo per kelis Seimus, kad paskui tie sprendimai nebūtų kaitaliojami“, – sakė ji.

Kitas, premjerės manymu, svarbus darbas yra Lietuvos elektros sistemos atjungimas nuo posovietinio BRELL tinklo.

„(Elektros sistemos desinchronizacija – red. past.) turėtų baigtis ateinančių metų vasarį, bet su tuo susiję sprendimai turi būti priimti šią vasarą“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas Vyriausybės darbas – pradėti rengti kitų metų biudžetą. Nors jį tvirtina naujai išrinktas Seimas, biudžeto projektą rengia esama Vyriausybė.

„Kadangi biudžeto rengimas prasideda iš esmės jau dabar, taip pat [reikia] sudėlioti mūsų įsipareigojimus, kuriuos turime perkelti į ateinančius metus arba kuriuos turime įvykdyti naujai, dėl to, kad kažką reikia indeksuoti, kažką reikia įvertinti besikeičiant aplinkybėms (kaip, pavyzdžiui, skolos aptarnavimo išlaidas, kurios didėja, deja)“, – vardijo premjerė.

REKLAMA

„Biudžeto rėmą reikės sudėlioti dabartinei Vyriausybei, tą ir darysime“, – pakartojo I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė: kaip ir 2019 m., pasaulis neapsivertė aukštyn kojomis

I. Šimonytė sako, kad jai pralaimėjus rinkimus, kaip ir prieš penkerius metus, „pasaulis neapsivertė aukštyn kojomis“. Premjerė tikino, kad jai asmeniškai svarbus pasitikėjimas, kurį gavo iš rinkėjų.

„Taip pat, kaip ir 2019 m., pasaulis neapsivertė aukštyn kojomis. Kažkuria prasme esame ten pat, kur buvome iki rinkimų batalijų. Prezidentas perrinktas tas pats, su kuo jį ir sveikiname. O aš noriu padėkoti tiems žmonėms, kurie išreiškė man pasitikėjimą ir pirmajame, ir antrajame ture, nepaisant to, kad buvo visokių ir diskusijų, ir teorijų, ir išankstinių įsitikinimų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Vis tiek manau, kad tas pats pasitikėjimas, kurį gavau asmeniškai man yra labai svarbus, jis yra mano pagrindinis darbo motyvatorius. O dabar prasidėjo pirmadienis, nauja darbo savaitė, nauji darbai, nauji įsipareigojimai, dirbame toliau“, – kalbėjo ji.

Sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiuose rinkimuose G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų. Jam oponuojanti premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

VRK duomenys rodo, kad G. Nausėda nugalėjo visose savivaldybėse.

buvęs "Anties" lyderis džiaugsmingai sutiko žinią apie Š pralaimėjimą. Džiaugėsi ir daug kitų . Su tuo ir sveikiname
Užteks apie tą valkatą, rimtai. Išgama kokių reta. Kiek dar kelsit ant šakių ją???
Vakar vakare Simonyte klausesi Anties dainos "Ne tau,Martynai,melynas dangus",paskui kitos-"Funkcionieriai".Veliau is sovietinio Gruto parko siukslyno,atveztas sovietinis faktinis senis,jai subliove "kas man is tos laimes..."O tada perejo prie vakarietiskos muzikos ir perklause bloodhound gang dainos "The roof is on fire"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų