REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patyręs buriuotojas, Kintų buriuotojų klubo “Marių burės” prezidentas kintiškis 55 metų Andrius Varnas, išlydėtas draugų ir vietos bendruomenės, trečiadienį 14.30 iš Minijos kaimo išplaukė į svarbiausią gyvenimo kelionę. Per 2 metus savo jachta “Ragainė II” jis planuoja apiplaukti pasaulį.Visas gyvenimas susijęs su jūra

Patyręs buriuotojas, Kintų buriuotojų klubo “Marių burės” prezidentas kintiškis 55 metų Andrius Varnas, išlydėtas draugų ir vietos bendruomenės, trečiadienį 14.30 iš Minijos kaimo išplaukė į svarbiausią gyvenimo kelionę. Per 2 metus savo jachta “Ragainė II” jis planuoja apiplaukti pasaulį.Visas gyvenimas susijęs su jūra

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Andrius Varnas po burėmis - nuo 1970 metų. Pirmąjį burlaivį kartu su draugais jis pasidarė iš senos vokiškos valties. Tuomet Žalgirių miške išsikirtę išlakią eglę, ištašė stiebą, iš Tilžėje pirkto brezento pasigamino bures.

REKLAMA

Pirmąją tikrą jachtą “Ragainė I” pasistatė 1986 m., ja plaukiojo savo malonumui, sportavo. Būdamas Klaipėdos buriuotojų draugijoje “Žalgiris”, su “Žvaigždės” klasės jachta dalyvavo regatose, kartu su tuometiniu kapitonu ir savo mokytoju Rimantu Dargiu yra tapęs spartakiadų ir Lietuvos čempionu.

Savo gyvenimą A.Varnas planavo susieti su jūra. Baigęs Kaliningrado aukštąją jūrų technikos mokyklą, jis įgijo laivų mechaniko specialybę ir tikėjosi laivu vagoti pasaulio jūras ir vandenynus. Deja, nepavyko - jį, kaip ir daugelį lietuvių, sovietų valdžia palaikė politiškai nepatikimu ir išplaukti neleido.

REKLAMA
REKLAMA

Kintiškis dirbo Kintų žuvininkystės įmonėje, uoste ir toliau buriavo. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, dalyvavo įvairiuose projektuose, “Ragaine II” plukdė turistus, plaukiojo Baltijos ir Šiaurės jūromis.

“Ragainė II” - tvirtas laivas

Artimiausius porą metų A.Varnas praleis “Ragainėje II”. Daugiausia buriuos vienas, bet kartais draugiją jam palaikys draugai ir giminės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią jachtą jis pasistatė 1995 metais. 10 m ilgio, 3 m pločio 6,5 tonos vandentalpos ir 1,7 m grimzlės “Ragainė II” yra neriboto plaukiojimo rajono kreiserinė jachta. Pasak kintiškio, tai - ne sportinis, o patikimas ir tvirtas kelioninis laivas.

Jachta suprojektuota Vokietijoje, darbo brėžiniai daryti Sankt Peterburge. Metalinis korpusas buvo suvirintas Tilžėje, o toliau jachta statyta savo jėgomis. Žinoma, dalį įrangos teko pirkti, bet ką galėjo, kintiškis darė pats. Statyba užtruko 3 metus. Dabar šia jachta kasmet nuplaukiama apie 10 tūkst. km.

REKLAMA

Ruošiantis išvykai aplink pasaulį, jachta buvo visokeriopai patikrinta, sutvirtintas 12 m aukščio stiebas. Ypač daug dėmesio skirta ryšio įrangai. Čia talkino buvęs klasės draugas iš Alkos kaimo Viktoras Pėteraitis. Trumpabangio ryšio sporto mėgėjas, pasaulio ir Europos čempionas padėjo A.Varnui sukomplektuoti unikalią ryšio įrangą. Ši trumpabangė radijo stotis ypatinga tuo, kad ja galima palaikyti ne tik įprastą radijo ryšį, bet ir per specialų priedą siųsti bei gauti elektroninius laiškus. Jie, A.Varno manymu, taps pagrindine ryšio su namiškiais priemone.

REKLAMA

Kelionės metu A.Varnas taps seneliu, nes jo marti Birutė laukiasi. Naujieną apie gimusį šeimos narį keliautojas tikisi gauti elektroniniu paštu.

A.Varnas turi ir mobilųjį telefoną, o krante ruošiasi bendrauti internetu per savo nešiojamąjį kompiuterį. “Ragainėje II” sumontuota palydovinė navigacijos sistema, leidžianti tiksliai nustatyti savo buvimo vietą, yra televizorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vežasi ir medicinos žodynų

“Ragainė II” yra varoma ne tik burėmis, kurių į kelionę A.Varnas pasiėmė keletą komplektų, bet ir dyzeliniu varikliu. Kuro atsargų jam turėtų užtekti maždaug 1000 kilometrų. Dyzelinis variklis reikalingas manevruoti uostuose, gali padėti audros ir štilio metu.

Elektros energija jachtą aprūpins saulės baterijos, vėjo generatorius, galingi akumuliatoriai, ją savo veikimo metu generuos ir dyzelinis varikliukas.

REKLAMA

Jachtoje yra šaldytuvas, dujinė ir žibalinė viryklės, talpyklos gėlam vandeniui. Jeigu gėlo vandens pritrūktų, keliauninkai turi vandens gėlintuvą. A. Varnas pasiėmė ir meškerių ir yra rimtai nusiteikęs savo ekipažo racioną papildyti šviežia žuvimi.

Medikas neurochirurgas sūnus Šarūnas sukomplektavo visus kelionei reikalingus medikamentus, parūpino medicinos žodynų, kad keliautojas bet kur galėtų paaiškinti, kokių vaistų jam reikia.

REKLAMA

Keliaus paskui gerą orą

“Savo plaukimu aš neatlieku jokio žygdarbio. Priešingai, noriu parodyti, kad kelionė aplink pasaulį jachta gali būti maloni. Tuo maršrutu, kuriuo plaukiu aš, jau plaukė ir plaukia daugelis buriuotojų”, - sakė A.Varnas. Nors “Ragainė II” gali plaukti bet kokiu oru, tačiau tai nepatogu ir pavojinga, todėl kelionei pasirinktas toks laikas, kai orai ir vėjai palankūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Varno, būtų visai ne pro šalį dar kokią savaitę skirti jachtos paruošimui, tačiau tenka skubėti, kol Atlante neprasidėjo rudeninės audros. Vien dėl oro sąlygų keliautojas planuoja pusmečiui apsistoti Australijoje, kur patikrins jachtą, susipažins su šalimi. Savo maršrutą jis sudarė remdamasis kitų buriuotojų patirtimi.Maršrutas

REKLAMA

Kelionės aplink pasaulį metu “Ragainė II” nuplauks apie 50 tūkst. kilometrų.

Iš Minijos kaimo kartu su A.Varnu išplaukė sodybą šiame kaime turinčio verslininko iš Vilniaus sūnus Pranciškus Dobrovolskis, jo sesuo Monika su savo draugu Sauliumi bei vienas bures pamilęs verslininkas iš Klaipėdos (ne visų savo bendrakeleivių vardus ir pavardes A.Varnas norėjo minėti). Iš Klaipėdos keliautojai plauks į Kylį. Kylyje klaipėdietį pakeis tauragiškis, ir jachta pasuks į Ispaniją. Iš čia pakeleiviai lėktuvu grįš į Lietuvą, o A.Varno ekipažą papildys 26 metų jo dukra architektė Rasa ir jos draugas 28 metų baskas inžinierius Egoi.

REKLAMA

Baigę komplektuoti “Ragainę II”, iki Australijos šeimyniniu ekipažu jie plauks trise: pasieks Maroką, Kanarų salas, startuos pasaulinėje šeimyninių jachtų regatoje ARC ir plauks į Karibus. Karibų jūroje “Ragainė II” suks link Venesuelos ir plauks į Panamos kanalą, toliau - Galapagų salos. Iš jų per dar kelis salynus (Markizų, Taitį, Bora Bora, Tonga, Fuji) pasieks Australiją.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Varno, pakeliauti kartu nori ir daugiau draugų. Vienas jų žadėjo pridėti prie ekipažo Portugalijoje, kiti du atskris drauge tęsti kelionės į Australiją. Neabejotina, kad dalį kelio teks įveikti ir vienam.

Pusmetį pagyvenęs Australijoje, A.Varnas per Ramųjį ir Indijos vandenynus plauks į Raudonąją jūrą. Įveikęs Sueco kanalą, pateks į Viduržemio jūrą, o toliau Gibraltaro sąsiauriu pasieks Ispaniją, iš ten pasuks link Baltijos. Jeigu niekas nepasikeis, namo kintiškis turėtų sugrįžti 2010 metų liepą.

Paklaustas, ar rūpinosi vizomis, A.Varnas sakė, kad lietuviams, kaip Europos Sąjungos nariams, problemų iškilti neturėtų. Vienur vizų visai nereikės, kitur jas gaus atplaukę į uostą. Keliautojas pasakojo, kad pabendravęs su kelių šalių atstovybėmis, nusprendė išsiimti europinio pavyzdžio pasą. Kai kurių šalių valdžia, pripažindama, kad ES piliečiams vizų nereikia, teigė, kad lietuviams jos būtinos. Su europiniu pasu tokių nesusipratimų nebekils.Kuklios palydos

Vakar apie 14 valandą prie Minijos jachtų prieplaukos, kurios statybos projektą inicijavo pats A.Varnas, pradėjo rinktis buriuotojo draugai, giminės, Kintų bendruomenės nariai ir klubo “Marių burės” nariai. Tuo tarpu pats keliautojas ramiai pietavo namuose ir atsisveikino su namiškiais.

REKLAMA

Šalia savo jachtos jis pasirodė kiek po 14 valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų