REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilus abejonėms dėl parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis įsigytos kompiuterinės įrangos, Laisvės partijos frakcijos atstovas Marius Matijošaitis žada pasibaigus kadencijai viską palikti Seimui, o įsigytą techniką sako naudojantis darbui Seime.

Kilus abejonėms dėl parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis įsigytos kompiuterinės įrangos, Laisvės partijos frakcijos atstovas Marius Matijošaitis žada pasibaigus kadencijai viską palikti Seimui, o įsigytą techniką sako naudojantis darbui Seime.

REKLAMA

„Atsakydamas į viešai iškeltus klausimus, įsipareigoju pasibaigus kadencijai per trejus metus visą pirktą ir darbui naudotą įrangą palikti Seimo nuosavybei“, – pirmadienį feisbuke paskelbė M. Matijošaitis, akcijos „Skaidrinam“ iniciatoriui Andriui Tapinui suabejojus parlamentaro pirkinių pagrįstumu..

M. Matijošaitis taip pat sako ketinantis pats kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad šį įvertintų įsigytų priemonių tikslingumą pagal Seimo parlamentinių lėšų aprašą.

„Už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, grąžinsiu tam išleistas lėšas. Laikausi pozicijos, kad visa įsigyta įranga yra naudojama parlamentinei veiklai, todėl atsiradus abejonių, kviečiu užsukti į mano darbo kabinetą Seime ir vienmandatėje apygardoje esančiame biure Kaune“, – teigia Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

A. Tapinas pirmadienį feisbuke paskelbė, kad Seimo narys už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko profesionalią muzikinę įrangą, kompiuterius, spausdintuvą, „Samsung“ projektorių, rankų darbo odinį dėklą kompiuteriui „Macbook“, naujausią „Samsung“ telefoną už daugiau kaip 2 tūkst. eurų, dar papildomai nuomojosi kompiuterinę įrangą už beveik 500 eurų per mėnesį.

REKLAMA

Pernai pradėtą savivaldybės politikų išmokų tyrimą „Skaidrinam“ A. Tapinui perkėlus į Seimą, kur jis tikrina Seimo nariams skirtų parlamentinių lėšų panaudojimą, praėjusią savaitę energetikos ministras Dainius Kreivys grąžino nuo 2021 metų pradžios gautas parlamentines lėšas, per 18 tūkst. eurų.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos skelbiamose ataskaitose, nuo 2021 metų pradžios D. Kreivys išleido 19 tūkst. 451 eurą parlamentinių lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

D. Kreivys feisbuke komentavo, kad tyrimo autoriams klausimų sukėlė parlamentinių lėšų naudojimas dvylikos metų senumo mašinos draudimo, nes turi tarnybinį automobilį.

Ministras teigė norėdamas išvengti spekuliacijų viešoje erdvėje dėl šių ir kitų lėšų panaudojimo tikslingumo į Seimo sąskaitą grąžinantis visas parlamentinei veiklai išleistas lėšas nuo tapimo ministru.

„Laisviečiai“ imtis veiksmų dėl M. Matijošaičio kol kas neketina: lauks Seimo etikos sargų išvados

„Laisviečiai“ kol kas neketina imtis kokių nors veiksmų dėl parlamentaro Mariaus Matijošaičio išlaidų įvairiai kompiuterinei įrangai ir garso aparatūrai. Pasak Laisvės frakcijos parlamente seniūno Vytauto Mitalo, visų pirma norima sulaukti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvados.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis pasakė, kad kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kuri galės įvertinti, ar buvo atitikimų, ar jų nebuvo. Tai, manau, kad logiški tie žingsniai ir tik jis pats, kartu su komisijos sprendimu, galės atsakyti, kaip ten ta įranga buvo naudojama, kam ji buvo naudojama ir kiek jis jos turėjo“, – Eltai teigė V. Mitalas.

„Tai aš manau, kad būtų tikslinga sulaukti komisijos išvadų, nes aš pats į kolegų išlaidų suvestines nėjau, tai nežinau nieko daugiau negu perskaičiau viešojoje erdvėje. Tai tegu Etikos komisija ir pažiūri“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Politikas akcentuoja, kad būtent nuo Seimo etikos sargų išvados ir priklausys, ar prireiks imtis kokių nors kitų žingsnių M. Matijošaičio atžvilgiu.

„Tai priklausys nuo to, kokios bus išvados ir priklausys nuo to, ką pats M. Matijošaitis ketins su tuo daryti. Tai palauksime ir pamatysime“, – sakė Laisvės frakcijos seniūnas.

Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas pirmadienį paskelbė, kad Laisvės partijos narys Marius Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.

REKLAMA

Visgi pats M. Matijošaitis teigia, kad pirkta įranga buvo tikslingai naudojama darbui Seime. „Laisviečio“ teigimu, už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, jis lėšas Seimo kanceliarijai grąžins.

ELTA primena, kad pernai pavasarį A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Kas čia ko nesupranta?
Kas čia ko nesupranta?
Įdomu, kuriam Seimo komitetui reikia Matijošaičio muzikinių pultų ir Audiofuse mikserio?
Jeigu nereikia, tai Matijošaitis turėtų paprasčiausiai grąžinti iššvaistytą sumą. Pinigai tai ne jo, ne Seimo, o surinkti iš mūsų mokesčių.
sorry uz grubu juoka
sorry uz grubu juoka
o tai tegu dar ir uz valdiskus pinigus prisiperka prezervatyvu. panaudos, bet veliau seimui paliks.
cia ju partijos logika visai atitiktu
Smulkūs vagiukščiai
Smulkūs vagiukščiai
Paprašykit Stepukonio- pakonsultuos nebrangiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų