Ketverių Matuko žudikams pagaliau pasiūlytos bausmės

Prabėgo lygiai 488 dienos nuo tada kai mirė Kėdainiuose motinos Monikos Kaziukaitytės ir jos tuometinio sugyventinio Gedimino Kontenio žiauriai sumuštas 4-metis berniukas.

Ir tik šiandien kaltinamieji šiuo itin žiauriu nusikaltimu pagaliau išgirdo jiems siūlomas bausmes. Per šiandien Kauno apygardos teisme vykusį posėdį šio miesto apygardos prokuratūros prokuroras Vytautas Gataveckas pasiūlė M. Kaziukaitytę įkalinti 17 metų. Kito kaltinamąjį – G. Kontenį –  siūloma įkalinti iki gyvos galvos.

„Kaltinamiesiems M. Kaziukaitytei buvo pasiūlyta 17 metų laisvės atėmimo bausmė, o G. Konteniui – maksimali laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos“, – po posėdžio tv3.lt sakė prokuroras V. Gataveckas.

Tokios bausmės pasiūlytos atsižvelgiant į tai, kad G. Kontenis ne kartą baustas, be to, jo veiksmai pasireiškė daug ilgesnį laiką ir buvo intensyvesni.

(41 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Keturmečio Matuko budeliai pila purvą vienas ant kito

„G. Kontenis intensyvius veiksmus padarė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu. Buvo praėję vos trys mėnesiais po to, kai jis buvo nuteistas dėl ankstesnio nusikaltimo padarymo. G. Kontenis aiškiai nepateisino jam parodyto pasitikėjimo. Tai daug ką apie jį pasako. Nusikaltimai kartojasi, jie nėra atsitiktiniai. Tai rodo, kokią didelę grėsmę jis kelia“, – pabrėžė prokuroras.

Siūlydamas bausmę, prokuroras teigia taip pat atsižvelgęs į tai, jog kaltinamieji savo kaltės nepripažino, buvo abejingi kilusioms dėl jų veiksmų pasekmėms.

„Nė vienas iš kaltinamųjų bylos nagrinėjime teisme savo kaltės nepripažino, buvo abejingi kilusioms pasekmėms, po nusikaltimo padarymo, po vaiko sumušimo nė vienas iš kaltinamųjų nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų savalaikiai suteikta medicinos pagalba – tai rodo kaltinamųjų atitinkamą požiūrį, kad jiems buvo visiškai vienodai, kokie gali kilti padariniai“, – teigė prokuroras.

V. Gataveckas antradienį pasakė kaltinamąją kalbą sugyventinių byloje ir pasiūlė jiems bausmes. Neviešame posėdyje Kauno apygardos teisme antradienį taip pat apklaustas ekspertas, atlikęs kaltinamųjų tyrimą poligrafu. Kaltinamieji bei jų advokatai savo progą pasisakyti turės kitame teismo posėdyje.

REKLAMA

Paklaustas dėl tyrimo poligrafu išvadų, prokuroras jų plačiau nekomentavo, tik užsiminė, kad jos nebuvo palankios M. Kaziukaitytei: „Nieko daugiau apie šias išvadas pasakyti negaliu.“

Poligrafo istorija

Bausmės M. Kaziukaitytei ir G. Konteniui turėjo būti pasiūlytos dar prieš gerą mėnesį.

Bet tada Kauno apygardos teismo teisėjai priėmė kiek netikėtą sprendimą ir nutarė abiem kaltinamiesiems paskirti tyrimą poligrafu.

Bet tuo viskas nesibaigė. Iš pradžių abu kaltinamieji su tokiu tyrimu sutiko. Pirmoji turėjo būti tiriama M. Kaziukaitytė. Tačiau balandžio pradžioje toks tyrimas nepavyko dėl netinkamos jos būklės.

Vėliau turėjo būti tiriamas ir G. Kontenis. Bet šis nusprendė, kad toks tyrimas gali suklaidinti teismą ir paskutinę akimirką atsisakė būti ištiriamas.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namas Kėdainiuose, kuriame įvyko skaudi tragedija

Įdomu tai, kad M. Kaziukaitytę galiausiai pavyko ištirti. Tiesa, šio tyrimo rezultatai yra neviešinami. Kiek jie turės įtakos nuosprendį priimantiems teisėjams – neaišku.

Beribis žiaurumas

Žiauriai sumuštas berniukas mirė pernai metų sausio 27-osios rytą Kauno klinikose. Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose.

Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, mirtini buvo suduoti į galvą. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas. Vaiko motinai M. Kaziukaitytei inkriminuojamas tyčinis itin žiaurus savo bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Kontenis nekeičia savo parodymų ir tvirtina, kad berniuką mušė ir motina

Kaltinime teigiama, kad ji, „suvokdama, kad ilgalaikiu mušimu ir daugybės kūno sužalojimų padarymu sukelia dideles fizines kančias bei skausmą, itin žiauriai nužudė mažametį, dėl mažametystės esantį bejėgiškoje būklėje, savo šeimos narį“. Moteris taip pat teisiama už piktnaudžiavimą motinos valdžia.


Rašyti komentarą...
b
baisu
2018-05-29 15:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek,jai tik 17 metu,a tas teisejas durnas blet ar plaukt nemoka...vaikui gyvybe atimta,o ta iseis dar anxciau nei po 17m ir gyvens sau toliau...debilai sitoj lt
Atsakyti
-3

L
Lėtai artėja-
2018-05-29 15:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisinga bausmė-pernai sausio 28d.-mirties bausmė....
Atsakyti
0

A
Angele
2018-05-29 16:01:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Abu ikimirties kalejime tokiem šioje žemeje vietos nera !
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų