Kęstutis Glaveckas palieka Liberalų sąjūdžio frakciją Papildyta 15:30 val.

Kęstutis Glaveckas palieka Liberalų sąjūdžio frakciją. Tokią žinią Seimo posėdyje pranešė jam pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. K. Glaveckas sako, kad neatitiko Liberalų sąjūdžio frakcijos keliamų reikalavimų.

„Kadangi mano kvalifikacija neatitinka aukštų liberalų kriterijų, prašau nelaikyti manęs Liberalų frakcijos nariu. Pasirašo Seimo narys Kęstutis Glaveckas“, – tokį pranešimą perskaitė P. Saudargas.

Toks K. Glavecko pranešimas buvo adresuotas Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

K. Glaveckas: esu per senas Liberalų frakcijai

K. Glaveckas tv3.lt plačiai savo pasitraukimo nekomentuoja ir sako, kad dirbti Liberalų sąjūdžio frakcijoje jaučiasi per senas.

„Ką čia komentuoti, pasitraukimas ir pasitraukimas. Ne iš Liberalų, bet iš frakcijos. Neatitikau jų reikalavimų. <...> Per senas esu, kitaip sakant, Liberalų frakcijai“, – tv3.lt sakė K. Glaveckas.

Paklaustas, ar tokių komentarų iš frakcijos narių sulaukė, Seimo narys sako, kad pasitraukti jam sakė nuojauta.

„Manau, kad jausti galima, nebūtinai gauti, taip sakant, į nosį. Yra frakcijos pirmininkas, jis komentuoja dėl kėdžių. <...> Tarnausiu žmonėms, rašysiu visur, kur tik galiu. Kas teigiama palaikysiu, kas neigiama kritikuosiu. Aš visuomet taip buvau. Aš atėjau valstybei tarnauti, o ne kokiam tai klanui“, – komentuoja K. Glaveckas.

Informavo prieš posėdį

Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas BNS teigė, kad jį K. Glaveckas apie pasitraukimą informavo prieš posėdį, o pasitraukimas gali būti susijęs su tuo, kad politikas negavo žadėto Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininko posto.

„Klausiau, ar turi man kažkokių priekaištų – sakė: ne, neturiu. Aš, kaip frakcijos seniūnas, neturiu nieko daryti, nes jo yra išreikšta valia, jis automatiškai nelieka frakcijos nariu. Kur jis eis, nežinau, turėjome tik tokį pokalbį. O šiaip, ryte jis sužinojo, kad jis negaus Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininko posto, tai gali būti susiję su tuo. Jis tai sužinojęs sakė – yra ir kitų frakcijų. Nors frakcija čia nedalina vicepirmininko postų“, – teigė E. Gentvilas.

Jis sako nežinantis, ar K. Glaveckas ketina trauktis iš paties Liberalų sąjūdžio.

Valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija pasitraukus K. Glaveckui turės 11 narių.

K. Glaveckas į Seimą išrinktas jau septintai kadencijai, jis su viena ketverių metų pertrauka į parlamenta rinktas nuo 1992-ųjų, nuo 2008-ųjų – su Liberalų sąjūdžiu. Jis visą laiką dirbo Biudžeto ir finansų komitete, praėjusią kadenciją buvo komiteto pirmininko pavaduotojas.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2020-11-19 14:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai atsakingai pasielgė
Atsakyti
-8

c
cha
2020-11-19 15:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunolis ! Protingam žmogui , turinčiam ir autoritetą ir patirtį tikrai nepakeliui su apsimetėliais ! Sveikinam!
Atsakyti
-5

Z
Zita
2020-11-19 14:56:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai, šitokia patirtis, o ministerijoje vietos neatsirado
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų