REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilus pasipiktinimui dėl Kaune kertamų medžių, Kauno meras Visvaladas Matijošaitis tikina, kad sveiki medžiai Kaune bus išsaugoti, o sprendimai dėl jų būklės nebus priimami skubotai.

Kilus pasipiktinimui dėl Kaune kertamų medžių, Kauno meras Visvaladas Matijošaitis tikina, kad sveiki medžiai Kaune bus išsaugoti, o sprendimai dėl jų būklės nebus priimami skubotai.

REKLAMA

„Nesu dendrologas, bet esu visiškai įsitikinęs, kad dauguma šitose gatvėse augančių medžių yra tvirti ir galės augti dar ne vieną dešimtmetį“, – rašome ketvirtadienį paskelbtame mero kreipimęsi.

Pasak V.Matijošaičio, neišvengiamai reikės keisti tuos medžius, kurie yra sergantys ir pažeisti, tačiau tam žadama atlikti nepriklausomą ekspertizę ir atsakyti į visus miestiečiams kylančius klausimus.

„Į visus klausimus atsakys nepriklausoma ekspertizė. Jos išvadas paskelbsime viešai ir pasirūpinsime, kad su jomis galėtų susipažinti kiekvienas, kuriam tai bus aktualu. Atsakysime į visus Jūsų klausimus ir jei iškils kokių nors abejonių, padarysime viską, kad jas išsklaidytume“, – teigia V.Matijošaitis.

„Atsisveikinimas su sergančiais medžiais yra jautrus dalykas, todėl nieko nedarysime skubotai. Kiekvieno medžio, su kuriuo turėsime atsisveikinti, vietoje pasodinsime naują“, – žada Kauno meras.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės duomenimis, Kaune per kelis mėnesius iškirsti 589 medžiai. Daugiausiai – 227 – jų iškirsta Vytauto prospekte, A.Smetonos alėjoje – 217. Dar keliasdešimt medžių iškirsta Zanavykų ir Miško gatvėse.

REKLAMA

Savivaldybė teigia, kad kertami medžiai yra seni ir ligoti, jų nenukirtus neįmanoma sutvarkyti gatvių ir šaligatvių. Prieš šiuos kirtimus protestuojantys miestiečiai mano, kad kirtimo darbai vykdomi pažeidžiant įstatymus ir reikalauja juos stabdyti, kol jų skundus dėl šių darbų išnagrinės įvairios institucijos.

Pirmadienį A.Smetonos alėjoje tęsiant kaštonų kirtimo darbus buvo surengtas protestas, į kurį įsikišo policija – į komisariatą buvo pristatyti prieš medžių kirtimą protestavę advokatas Saulius Dambrauskas ir dailininkai Auksė Petrulienė bei Vytenis Jakas. Jiems gresia baudos už pareigūnų reikalavimų nevykdymą ir susirinkimų organizavimo tvarkos pažeidimą.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas pasitelkti policiją protestams dėl medžių malšinti Kaune sulaukė kritikos: protestuodamas prieš tokius veiksmus kompozitorius Giedrius Kuprevičius paskelbė nebendradarbiausiantis su savivaldybe, o ketvirtadienį sprendimą kritikavo ir premjeras Saulius Skvernelis, teigiantis, jog tokios problemos mieste turėtų būti sprendžiamos dialogu, o ne policijos pagalba.

Ištirti pareigūnų veiksmus prašo ir Lietuvos advokatūra, prašanti nustatyti, kokiu pagrindu ir tikslu policijos pareigūnai atvyko į įvykio vietą, kaip jie įsitikino medžių kirtimo teisėtumu ir įvertino teisėto bei gintino intereso buvimą, ar buvo užtikrintos įvykyje dalyvavusių piliečių teisės, ar pareigūnų veiksmai atitiko teisės aktuose nustatytus reikalavimus, pagrindus bei sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Matijošaitis teigia, jog savivaldybė darė viską, kad būtų išsaugoti visi A.Smetonos alėjoje augę kaštonai, tačiau tai pasirodė neįmanoma.

„Kas įvyko vėliau – žinome visi: atradus pažeistas šaknis ir kitus pažeidimus medžių būklė buvo pripažinta kritine ir reikėjo priimti skaudžius, bet neišvengiamus sprendimus“, – teigia meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų