Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad jau antrą savaitę Lietuvos oro uostose yra padidintos keleivių kontrolę atliekančių NVSC specialistų pajėgos, rašoma pranešime.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad jau antrą savaitę Lietuvos oro uostose yra padidintos keleivių kontrolę atliekančių NVSC specialistų pajėgos, rašoma pranešime.

Patikrinamų keleivių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai, tikrinimai atliekami ir savaitgaliais bei ne darbo valandomis. 

Vežėjai turėtų užtikrinti, kad keleivis nepatektų į transporto priemonę neužpildęs keleivio anketos ir turėtų dokumentus, įrodančius neigiamą PGR testo rezultatą, kai šiam reikalavimui nėra taikomos išimtys. Tačiau atliekamų patikrinimų rezultatai parodė, kad ne visada šių nurodymų yra laikomasi – auga keleivių, neužpildančių keliautojo anketos ir neturinčių QR kodų, skaičius. 

NVSC specialistai kviečia keliautojus būti atsakingais ir neužmiršti užpildyti keliautojų anketos, kurią galima rasti adresu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form Anketoje būtina nurodyti šalis, kuriose lankėtės 14 dienų laikotarpiu. Tai itin svarbi informacija, ypač šiuo metu – esant potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos, nustatytos Pietų Afrikos regione, išplitimo grėsmei. 

REKLAMA
REKLAMA

Anketą, ne anksčiau nei prieš 48 val. iki kelionės pradžios, turi užpildyti visi į šalį atvykstantys asmenys, nesvarbu, ar jie skiepyti, persirgę ar atitinkantys kitas taikomas išimtis dėl izoliacijos (apie išimtis reikia pažymėti anketoje). Naudojant šią anketą keliautojų duomenys renkami COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais.

Tik turėdami visą reikalingą informaciją galėsime laiku susisiekti ir pranešti keliautojui apie kelionės metu turėtą kontaktą su koronaviruso infekcija susirgusiu asmeniu bei privalomas prevencines priemones. Laikydamiesi visų prevencinių reikalavimų ne tik prisidėsite prie pandemijos valdymo, bet apsaugosite save ir artimuosius. Nesilaikantiems taisyklių – gali būti taikoma administracinė atsakomybė. 

Dėl potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos Pietų Afrikos regione, atvykstantiems iš septynių šio regiono valstybių nuo šeštadienio, lapkričio 27 d., taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 liga, išsamiau skaitykite https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/atvykstantiems-is-pietu-afrikos-regiono-valstybiu-bus-privaloma-izoliacija-ir-du-papildomi-tyrimai .

REKLAMA
REKLAMA

Sustiprintomis infekcijų kontrolės priemonėmis siekiama užkirsti kelią naujos potencialiai pavojingos koronaviruso atmainos įvežimui į Lietuvą. 

Primename, kad šiuo metu rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių ir itin svarbu pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis. Tiek skrydžio metu, tiek oro uostuose privaloma taisyklingai dėvėti veido kaukes ar respiratorius, svarbu laikytis saugaus atstumo. Nepamirškite kruopščiai plauti rankų, kai nėra tokios galimybės – jas dezinfekuokite, stenkitės jomis neliesti veido. 

Iš užsienio atvykstantiems keliautojams rekomenduojama iš anksto pasidomėti, kokios sąlygos ir reikalavimai bus taikomi Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
A
Aurimas
2021-11-29 15:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Truks zmonems kantrybe vianasyki del tos slogos paranojos!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
Truks zmonems kantrybe vianasyki del tos slogos paranojos!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų