• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų liepos gimdymo ir vaiko auginimo pašalpos bus skaičiuojamos nuo vienerių metų darbo užmokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Apskaičiuojant gimdymo bei motinystės (tėvystės) pašalpą, nuo sausio 1-osios bus atsižvelgiama į motinos uždarbį, gautą per paskutinius 9 mėnesius, o nuo 2009 metų liepos 1-osios - per 12 mėnesių iki išėjimo į dekretą arba vaiko priežiūros atostogų pradžios.

REKLAMA

Naujaja motinystės atostogų pašalpos skaičiavimo tvarka, tikimasi, padės išvengti piktnaudžiavimų - būsimoms mamoms, sužinojusioms apie nėštumą, darbdaviai nebegalės dirbtinai pakelti atlyginimo, kad jos gautų didesnę motinystės pašalpą iš „Sodros“.

Dėl tos pačios priežasties - galimų piktnaudžiavimų - keičiasi ir motinystės pašalpų skyrimo tvarka atsižvelgiant į moters darbo stažą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2009 metų liepos 1-osios tas stažas ilginamas - norint gauti pašalpą, kuri būtų apskaičiuojama tik atsižvelgiant į moters darbo užmokestį, teks turėti ne trumpesnį kaip 9 mėnesių darbo stažo per paskutinius 24 mėnesius, o nuo 2009 metų spalio 1-osios - ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu moteris turės trumpesnį darbo stažą, kiekvieno trūkstamo mėnesio pajamomis bus laikomas trečdalis draudžiamųjų pajamų - maždaug 500 litų.

Keičiasi tvarka, kada ir kaip vaikui gimus tėvystės pašalpą galės gauti tėvas - nuo 2009 metų liepos 1-osios reikės ne trumpesnio kaip 9 mėnesių darbo stažo per paskutinius 24 mėnesius, nuo 2009 metų spalio 1-osios - ne trumpesnio kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius.

Motinystės pašalpa nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu mokama 100 proc. moters gauto atlyginimo, bet ji per mėnesį negali būti mažesnė už nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį galiojusių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų trečdalį, kuris dabar būtų apie 504 litus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų