Kėdainiuose – mirčių šuolis: laidotuvių skaičiui lenkiant gimstamumą, prašoma išmokų

Praėjusieji metai buvo nuostolingi Kėdainiams demografine prasme. Kėdainių civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus duomenimis, per 2020 metus rajone gimė 359 mažyliai. Tai beveik šimtu mažiau nei pernai. O mirė 855 asmenys – beveik šimtu daugiau nei pernai.

Vien per gruodžio mėnesio pirmąją savaitę buvo fiksuoti 49 mirčių atvejai, kai įprastai per visą gruodį fiksuojama apie 90 mirčių. Iš viso gruodžio mėnesį mirė 116 Kėdainių rajono gyventojų. Išaugęs mirusiųjų skaičius pakoregavo ir rajono savivaldybės biudžetą, mat prireikė daugiau pinigų socialinėms mirusių artimųjų išmokoms.

Šiuo metu mirus žmogui jo artimajam yra išmokama 312 eurų laidojimo reikmėms skirta išmoka.

Rengiant savivaldybės biudžeto tikslinimo projektą buvo numatyta, kad biudžetas didėja per 117,5 tūkst. eurų. Tačiau atėjus rajono Tarybos posėdžiui situacija tiek pablogėjo, kad teko posėdžio metu tikslinti projektą – galiausiai ši biudžeto eilutė didėja iki 140,5 tūkst. eurų – 23 tūkst. eurų.

Dalis šių lėšų bus skiriama socialinėms išmokoms.

Kaip sakė savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, pamačius, kokie yra gruodžio pirmosios savaitės mirčių duomenys, suskubta kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

„Gruodžio mėnesio pirmąją savaitę užfiksuoti 49 mirčių atvejai.

Planuodavome lėšas pagal vidutinius skaičiavimus – vasaros laiku per mėnesį vidutiniškai mirdavo 65–67 žmonės, lapkritį 75–78 žmonės, o gruodį 90–93 asmenys.

Dabar vien per pirmąją savaitę užfiksuota pusė viso mėnesio vidurkio, nebeužtenka turimų lėšų laidojimo išmokoms, todėl prašoma papildomai pinigų“, – komentavo skyriaus vedėja.

Straipsnio autorė –  Eglė Kuktienė. 

Šaltinis: www.rinkosaikste.lt


Rašyti komentarą...
K
Kristina
2021-01-08 16:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Miršta nekalti žmonės gimstamumas mažas Lietuvoje kalti seimo nariai valdžia valstybė
Atsakyti
-1

K
Kristina
2021-01-08 16:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra iš ko pragyventi su negalia žmonėms žada 3 4 eurais išjuokia
Atsakyti
-1

K
Kristina
2021-01-08 16:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu kiek miršta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų