Kėdainių rajone užfiksuotas kraupus brakonieriavimo atvejis

Grupelė asmenų, nelegaliai sumedžiojusi du elnius, parsitempė juos namo ir vidury baltos dienos kieme atidarė skerdyklą. Sulaikyti asmenys prisipažino padarę nusikaltimą ir teigė, jog rizikavo dėl šimtais skaičiuojamų kilogramų mėsos. Jūsų dėmesiui unikali, aplinkosaugininkų filmuota medžiaga.

Štai čia matote kraupius elnių skerdimo pėdsakus: išsiliejęs žvėrių kraujas, skerdimo įrankiai, kruvini kaulai, vandenyje užmerkta mėsa. Brakonieriai vienoje Kėdainių gyvenvietės sodyboje atidarė nelegalią skerdyklą, kurioje doroja stambius laimikius. Du taurieji elniai buvo sumedžioti Kėdainių miškuose grupelės vietinių gyventojų.

Aplinkosaugininkų filmuotoje medžiagoje užfiksuoti ir brakonieriai. Per apklausą paaiškėjo, kad nelegaliai brakonieriavo septynių žmonių grupuotė, kurie pasidaliję darbus tikėjosi, niekeno nenubausti, mėgautis keliais šimtais kilogramų elnienos.

Skerdyklą nuosavame name atidarę brakonieriai prisipažino padarę nusikaltimą ir geranoriškai aplinkosaugininkams aprodė trofėjų likučius.

„Jeigu jisai yra sumedžiojęs brakonierius patelę, neleistinu laiku, tai galbūt jau jinai yra ir su vaikais, tai tuo labiau vienu šūviu jis nušauna kelis žvėris, o gal ir keliolika, tai dar didesnė žala. Vėlgi mes nežinom, kokia iš tos bandos yra išimtas žvėrių skaičius ir kaip tiems medžiotojams toliau elgtis“, – teigė Kauno medžiotojų sąjungos prezidentas Artūras Kibiša.

Pasak aplinkosaugininkų, brakonieriavimo atvejų pasitaiko gana dažnai. Dėl stambių laimikių žmonės linkę rizikuoti, mat tapti medžiotojais profesionalais – daug investicijų reikalaujantis užsiėmimas.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų