Kas kaltas dėl nulūžusios sistemos ir tėvų isterijos

Sausio 3 dieną, elektroninė sistema priimanti prašymus dėl vaiko pinigų vis dar neveikė. Nesklandumai prasidėjo sausio 2, pačią pirmą dieną, kai vaikus auginantys tėvai galėjo kreiptis dėl išmokų. Gyventojai raginami susilaikyti ir nuo skambučių savivaldybių socialinės paramos skyriams ar „Sodrai“. Esą specialistai nespėja atsakinėti į klausimus. Tėvai piktinasi kilusiu sąmyšiu. 

Pateikti prašymą dėl išmokos už vaikus galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą spis.lt. Tačiau ši, dėl didžiulio lankytojų srauto, užstrigo. Kai kurie tėvai prašymus pateikė naktį.

„Sistema tai veikia, tai neveikia. Mes pirmąją dieną bandėme prisijungti, tačiau nesėkmingai. Naktį pavyko užpildyti prašymą,“ - įspūdžiais dalijosi klaipėdietė Sandra.

Registruotis galima visus metus

Ministro Lino Kukuraičio atstovė spaudai Gabija Vitkevičiūtė teigė, kad informacinę sistemą bandoma sutvarkyti. Kol kas žmonės raginami neskubėti teikti prašymų. Esą visi priklausantys pinigai bus išmokėti net ir atgaline data, prašymą pateikus gruodžio mėnesį. 

„Sistema tai veikia, tai neveikia. Šiuo metu veikia, bet lėtai. Žmonės nuolat dirba, bandydami ją sutvarkyti, tačiau, kad pavyko pilnai atstatyti svetainės darbą – negalime pasakyti,“ - portalui tv3.lt situaciją komentavo G. Vitkevičiūtė.

„Tai nėra priėmimo į darželius sistema, kur svarbu kuo anksčiau užsiregistruoti. Dėl šios išmokos nėra privaloma užsiregistruoti šiandien ar būtinai rytoj. Visus metus galima registruotis, netgi gruodžio mėnesį užsiregistravus, atgaline data bus grąžinti visi priklausantys pinigai,“ - teigė G. Vitkevičiūtė.

Kreipiasi į savivaldybes

Vaiko pinigai, kaip ir kitos socialinės išmokos, bus mokami už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos. Tad prašymus pateikę sausį, pirmųjų išmokų tėvai turėtų sulaukti iki vasario 25.

Internetu kreipiantis dėl universalios 30 eurų išmokos vaikui, papildomų dokumentų teikti nereikia. Pateikus asmens dokumentą, prašymus galima pateikti ir savivaldybių socialinės paramos skyriuose.

REKLAMA

„Dauguma žmonių prašymus pildo elektroninėje sistemoje. Tačiau dabar ta sistema yra užstrigusi. Tad į mus iš tikrųjų labai daug žmonių kreipiasi. Mes sulaukėme daug skambučių ir klausimų apie šią išmoką dar gruodžio mėnesį,“ - portalui tv3.lt sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vyr. specialistė Regina Procykienė.

Daug sąmyšio, tačiau jokios naudos

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė nesistebi, jog sistema priimanti prašymus dėl vaiko pinigų užstrigo.

„To ir reikėjo tikėtis. Teko girdėti, jog kai kurie valdininkai jau piktinasi sulaukę tėvų klausimų apie šiuos nesklandumus. Tačiau daugumai iki šiol neaišku iki kada bus galima teikti prašymus, kur juos teikti, kaip, tad nenuostabu, akd visi ir suskubo. Kai kurie tėvai iš vis nesupranta kas čia pasikeitė. Trūko elementarios informacijos apie praktinius dalykus. Visur skambėjo tik labai graži reklama apie pagalbą šeimai, tačiau čia vėl dviprasmiška situacija. Kyla klausimas kurios šeimoms sulauks pagalbos, o kurioms tai bus tik papildomas rūpestis?“ - retoriškai klausė A. Zarambienė.

„Į mūsų organizaciją plūsta įvairiausi nusiskundimai. Yra tėvų, kurie paskaičiavo, kad seniau gaudavo žymiai daugiau, maždaug 82 eurus, o dabar tegaus 60 eurų, tad šia nauja tvarka nėra patenkinti. Tačiau daugiavaikiai tėvai dabar gaus žymiai daugiau pinigų, tad jie džiaugiasi. Iš dirbančių tėvų sulaukiame nusiskundimų, kad realiai niekas nepasikeis, tik prisidėjo papildomas vargas: registruotis, pildyti prašymus, o dar ir sistema neveikia. Juokingai atrodo,“ - kalbėjo A. Zarambienė.

Anot pašnekovės, šiuo metu dėl naujosios tvarkos kilo tikras sąmyšis. Tačiau realios pokyčių naudos nepajus dauguma šeimų. Tik tos, kurios skurdžiau gyvena.

„Suprantame, kad naujoji tvarka orientuota į sunkiau gyvenančias šeimas. Tad pasikeitimai naudingi tik tiems, kurie skurdžiai gyvena arba visai nedirba. Tačiau kartu, ar ši naujoji tvarka netaps paskata: juk gali nedirbti, o pinigų gauti,“ - komentavo A. Zarambienė.

REKLAMA

Užsienyje gyvenantys tėvai vaiko pinigų gali negauti


Rašyti komentarą...
I
Isterija?
2018-01-04 09:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug žmonių šiuo metu nedirba ir nori susitvarkyti reikalus. Prie ko čia isterija antraštėje? gal žmonių pyktis kada padaro, bet eilinį kart ne iki galo.
Atsakyti
0

M
Mama
2018-01-05 14:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiomis ismokomis skatinama nedirbti, nes dirbanciam zmogui tik nuostolis - paskolas bankai duoda mazesnes, mazeja biuletenio pajamos, mazeja pensija, nes vaiko pinigu niekas neskaiciuoja. Tampame prasytojai. Rasoma, kad neskubeti registruoti, nes grazins veliau. Kiek tevu siai dienai gali nusiimti nuo atlyginimo 30 eur ir gyventi be ju? Jau ir taip reikes menesi gyventi su mazesnem pajamom - alga gausim vasario pradzioj, o sita pasalpa - vasario pabaigoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų