Kas atsakingas už „Judex“ produkcijoje rastas bakterijas?

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela teigia kelsiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo (VMVT) Jono Miliaus atsakomybės klausimą dėl įmonės „Judex“ produktuose rastų bakterijų, jei to nepadarys šią tarnybą kuruojančios Žemės ūkio ministerijos vadovė Virginija Baltraitienė.

„Jeigu ministrei neužtenka drąsos arba jeigu ji supančiota kokių nors įsipareigojimų, dėl kurių negali to pasiūlyti, tai aš manau, kad Vyriausybėje tas klausimas iškils“, – BNS penktadienį sakė J.Požela ir patvirtino, jog tokios iniciatyvos gali imtis asmeniškai.

J.Požela yra socialdemokratas, V.Baltraitienė atstovauja Darbo partijai.

Šiuo metu atostogaujantis J.Požela teigia iš J.Miliaus gavęs trumpąją žinutę, kad kilęs skandalas gali būti žalingas eksporto rinkose.

„Veterinarijos tarnybos vadovas vakar naktį man parašė žinutę, kad jis apgailestauja dėl mano tokio pareiškimo, aišku, aš jam nieko neatsakinėju, nes man yra svarbiausia gyventojų sveikata. Mes turime Sveikatos apsaugos ministerijos įstaigos tyrimo duomenis, pagal kuriuos rasta žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų, ir man tai rūpi. O į kitus niuansus aš nelabai kreipiu dėmesio. Man labai keistai atrodo toks bandymas dengtis arba sakyti, kad kenkiam eksporto rinkoms. Atvirkščiai mūsų eksporto rinkoms kenkia, kai Veterinarijos tarnybos vadovas sulaukia tokių įtarimų. Aš manau, kad tai labiau kenkia“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje J.Požela pasidalijo J.Miliaus žinutės turiniu: „Gerb. ministre, reikėtų pirmiausia išsiaiškinti padėti, tik vėliau komentuoti. Apmaudu, jog nežinant situacijos, kenkiate Lietuvos prestižui, jos maisto produktų eksportui. 170 valstybių, į kurias eksportuojame produktus, nebuvo nė karta nustatyti trūkumai dėl maisto saugos. Lietuva 2% lenkia Europos šalis dėl maisto saugos rodiklių. Aš tikėjausi, jog Jūs esate šiek tiek aukščiau už tuos, kurie kuria istorijas. J.M.“

„Ar tokių įmonių kaip „Judex“ produkcija irgi buvo įskaičiuojama į pozityvią statistiką? Fiktyvu, kaip Graikijoje. Gėdinga dangstyti galimą korupciją tokia statistika. Be to, stebina, kad tokioje situacijoje VMVT vadovas bando slapstytis atostogose, o ne dirbti. Nesuprantu ir ministrės V.Baltraitienės, kuri tai toleruoja. Vertėtų geriau priimti sąžiningą sprendimą ir trauktis iš VMVT vadovo pareigų, užleidžiant vietą kitam, kam iš tiesų būtų svarbu šalies gyventojų sveikata ir valstybės reputacija“, – socialinio tinklo paskyroje teigė ministras.

Anot J.Poželos, ministrė klaidina sakydama, kad VMVT nepavaldi Žemės ūkio ministerijai.

„Pagal mūsų įstatymus, nėra nė vienos valstybinės institucijos prie Vyriausybės. Yra kuruojančios ministerijos ir šiuo atveju šią tarnybą kuruoja Žemės ūkio ministerija. Jeigu ministrė mano, kad ji negali susitvarkyti su šia institucija, tai aš su malonumu pasiūlyčiau administravimą perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai“, – pabrėžė J.Požela.

Sudėtinga situacija

Pagal VMVT nuostatus, tarnybos direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui. Žemės ūkio ministras taip pat teikia tarnybos vadovo kandidatūrą Vyriausybei ir tvirtina tarnybos strateginį veiklos planą. Nuostatuose numatyta, kad tarnybos direktorius už savo veiklą turi atsiskaityti Vyriausybės arba žemės ūkio ministro reikalavimu.

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė gavusios nepriklausomos laboratorijos duomenis, kad šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produkcijoje rasta salmonelių ir žarninių lazdelių.

REKLAMA

„Mes gavome iš Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją apie nustatytas bakterijas. Nustatytos bakterijos Escherichia coli (žarninės lazdelės) ir Salmonella (salmonelės) dalyje produktų“, – BNS ketvirtadienį sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Anot jo, tarnyba savo ruožtu atlieka patikrinimą, „Judex“ veikla sustabdyta, didieji prekybos tinklai pranešė sustabdę prekybą bendrovės šaldytas maisto produktais.

Pirminį tyrimą prokuratūros prašymu atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, kuriai vadovauja socialdemokratas Vytautas Zimnickas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų