Karbauskio šešėlinė Vyriausybė ragina greičiau atverti mokyklas, teikti pagalbą nukentėjusioms šeimoms

Šešėlinis valstiečių ministrų kabinetas prašo Vyriausybės greičiau atverti mokyklas, teikti pagalbą nuo Covid-19 nukentėjusioms šeimoms, leisti veikti smulkiesiems verslams. Taip pat Vyriausybė raginama informuoti gyventojus, kada jie galės gauti skiepus.

Ketvirtadienį šešėlinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybė pasirašė memorandumą dėl Covid-19, kuriuo Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės prašo imtis sprendimų dėl pandemijos valdymo. 

Pirmiausiai šešėlinis ministrų kabinetas prašo Vyriausybės suteikti vienodas sąlygas veikti smulkiajam verslui.

„Jeigu palygintume Lietuvą su kaimyninėmis Baltijos šalimis, šiuo metu mes turime griežčiausią karantino indeksą, kai sergamumo rodikliai yra panašūs ir mažėja. 

Todėl pakartotinai kreipiamės į Vyriausybę, kviesdami ir prašydami, veikiantiems smulkiesiems verslams sudaryti lygiavertes sąlygas veikti, kaip sudarytos galimybės veikti stambiajam mažmenos verslui“, – ketvirtadienį Seime sakė šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Be to, Vyriausybė prašoma į jai patariančią ekspertų grupę įtraukti ir smulkiojo verslo atstovus, ir kitų sektorių, pavyzdžiui, kultūros, atstovus. Taip pat šešėlinis ministrų kabinetas norėtų, kad, kad ekspertų taryboje sprendimai būtų priimami skaidriau, galbūt posėdžiai transliuojami tiesiogiai.

„Siūlytume lygiaverčiais pagrindais į šią tarybą įtraukti daugiau atstovų – smulkiuosius verslininkus, pasitelkti infektologus, epidemiologus, kviesti kitų sričių, pavyzdžiui, kultūros, atstovus. Nes klausimai, kurie sprendžiami su karantino sąlygų švelninimu, yra susiję su šiomis sritimis“, – pastebėjo A. Veryga.

Vyriausybė prašoma greičiau atverti mokyklas imunitetą jau turinčių tėvų vaikams, taip pat teikti finansinę ir emocinę pagalbą nuo Covid-19 nukentėjusioms šeimoms.

„Raginame kuo skubiau paskiepijus mokytojus atverti mokyklas tiems vaikams, kurių tėvai ar globėjai yra įgiję imunitetą – persirgę ar paskiepyti. <...>

REKLAMA

Siūlome užtikrinti visapusišką pagalbą šeimoms, kurios susiduria su finansiniais, psichologiniais ar kitais sunkumais. Raginame šioms šeimos suteikti visą reikiamą valstybės finansinę, psichologinę ar kitą reikiamą pagalbą“, – kalbėjo A. Veryga.

Taip pat memorandume prašoma sistemiškai spręsti vakcinavimo klausimus, aiškiai informuoti, kurios visuomenės grupės kada gali tikėtis skiepų.

„Matome, kad per paskutines 20 galbūt dienų įsakymas, nustatantis vakcinacijos tvarkas, yra tris kartus pakeistas dėl prioritetinių grupių. Kviečiame teikti visuomenei aiškią informaciją, kas kada ir kur turės galimybę pasiskiepyti. Girdime labai daug prieštaringų žinučių iš įvairių institucijų. Vieni kalba apie liepos 6-ąją, kiti – apie rudenį“, – sakė šešėlinis sveikatos apsaugos ministras.

Galiausiai šešėlinė Vyriausybė prašo paaiškinti neatitikimus sergamumo Covid-19 statistikoje ir teikti tikslesnę statistinę informaciją.


Rašyti komentarą...
J
Julė
2021-02-11 12:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu žmoguti Eigenijau mokyklą bent jau lankei kad Karbauskį durniumi vadini sukurk tiek darbo vietų Lietuvai sužinosime kas esi o dabar sėdi ir sėdėk ramus
Atsakyti
-3

S
Sima
2021-02-11 12:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio šaunuoliai paspauskit tuos valdžiažmogius kurie supratimo apie vadovavimą neturi
Atsakyti
-7

T
Tau
2021-02-11 12:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kristute kokią košę kuopi va dabar tai toks š.... kad gal niekas neiškuops o Karbauskiui ačiū uždrąsą
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų