naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turtas – ne stabdis. Užimti mero postus veržiasi ne tik turtingieji, bet ir deklaravę vos kelis šimtus eurų. Net 5 kandidatų kišenėse švilpauja vėjai – jie deklaravo neturintys nė cento.

Turtas – ne stabdis. Užimti mero postus veržiasi ne tik turtingieji, bet ir deklaravę vos kelis šimtus eurų. Net 5 kandidatų kišenėse švilpauja vėjai – jie deklaravo neturintys nė cento.

REKLAMA

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) kandidatai į merus kartu su biografijomis pateikė 2021 m. turto ir pajamų deklaracijas, kuriose nurodytas jų (šeimos) privalomasis registruoti turtas, piniginės lėšos, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai.

Turtingiausi kandidatai deklaravo net po kelis milijonus eurų. O štai skurdžiausių – 5. Visi jie nurodė neturintys turto.

Tarp tokių – 43-ejų Seimo narės Orintos Lieputės patarėja, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatė į Ukmergės rajono merus Indrė Kižienė. Šiaulių universitete ji baigė socialinio pedagogo-psichologo studijas. Pomėgių ar visuomeninių veiklų VRK anketoje nenurodė.

Pajamų nurodė neturintis ir agronomas-konsultantas, 51-erių Arūnas Simonaitis, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) keliamas kandidatas į merus Kaišiadorių rajone. Jis baigė agronomiją Žemės ūkio universitete (dabar – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija). Pomėgių ar visuomeninės veiklų A. Simonaitis taip pat nurodė neturintis.

REKLAMA

Jurbarko rajone į merus kandidatuojantis LSDP atstovas, 40-ies metų Algirdas Pieniuta taip pat tarp kandidatų, nurodžiusių 0 eurų pajamų. Jis VDU baigė miškininkystės magistro studijas. A. Pieniutos pomėgiai: knygos, slidinėjimas, medžioklė, žvejyba. Jis priklauso Lietuvos miškininkų sąjungai.

REKLAMA

Ketvirtoji kandidatė į merus, deklaravusi turto už 0 eurų – Žaliųjų partijai priklausanti Lina Samulytė. Ji siekia užimti Kelmės rajono vadovo vietą. Kauno Technologijos universitete L. Samulytė baigė gamybos vadybą, Šiaulių universitete – edukologiją, anglų kalbos filologiją ir vadybos ir verslo administravimą. Ji yra Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacijos steigėja bei pirmininkė, „Caritas“ narė. „Mokslinės literatūros skaitymas, pažintinės kelionės, laikas su šeima“, – prie pomėgių nurodo moteris.

REKLAMA

0 eurų pajamų taip pat deklaravo ir 29-erių metų partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Šiaulių miesto merus Edmundas Baltramiejus Bilotas. Jis „Stocholm School of Economics in Riga“ ir VDU baigė ekonomikos studijas. Pomėgių ir visuomeninių veiklų E. B. Bilotas nenurodė.

 

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Klaipėdos merus – 39 metų įmonės vadovas Arvydas Ektis. Jis anketoje nenurodė savo išsilavinimo, tačiau informuoja rinkėjus, kad groja pianinu ir akordeonu. „Kiekvienais metais stengiuosi kur nors nukeliauti ir pažinti dar neatrastas vietas“, – tvirtina kandidatas. Jo deklaruotas turtas – 20 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Advokato patarėja, 26-erių Justė Stonkutė su politiniu komitetu „Už šviesią Kretingą“ kandidatuoja į merus Kretingos rajone. Ji deklaravo turto už 364 eurus. Viena jauniausių kandidatų į merus Vilniaus universitete baigė teisės studijas. „Esu Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narė. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos alumni narė. Buvau asociacijos eisi ir „Šviesi Kretinga“ valdybos narė“, – su rinkėjais dalinasi ji. J. Stonkutė prie pomėgių nurodo knygų skaitymą, dalyvavimą konferencijose bei mokymuose, grojimą pianinu, straipsnių rašymą teisinėmis temomis.

REKLAMA

26-erių ūkininkas Tadas Sadauskis – „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Šilalės rajono merus. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) jis baigė politikos mokslus, yra senjorų dienos centro „Šventai“ savanoris, mėgstantis muziką ir žvejybą. Jo deklaruotas turtas – 500 eurų.

Turto už 1000 eurų deklaravo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į Šilutės rajono merus, 30-ies Žygimantas Kurlianskas. Buvęs Seimo nario Audriaus Petrošiaus patarėjas VRK anketoje nurodo VDU įgijęs teisininko specialybę.

REKLAMA

Esu didelis sporto mėgėjas. Ir kaip žiūrovas, ir kaip dalyvis. Domiuosi istorija skaitydamas knygas, klausydamas tinklalaides, prieinamas paskaitas bei žiūrėdamas dokumentinius filmus. Filmai – kitas mano pomėgis. Esu peržiūrėjęs nemažą dalį imdb.com (The internet movie database interneto filmų duombazė) TOP 250 sąrašo filmų. Mėgstu keliones ir turistavimą. Su žmona stengiamės keliauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Mėgstu buvimą gamtoje ir viską, kas su tuo susiję. Turbūt dėl to ir grįžau iš miesto šurmulio į Pamario kraštą, kuris gali pasigirti turtingu ir įvairiu kraštovaizdžiu“, – su rinkėjais dalinasi kandidatas.

tai kaip jie gyvena,negi nedirba, negi galvoja,kad juos turės savivaldybės išlaikyti ?
Šitiems vaikeliams dar prie mamos papo tik sėdėt,o ne į atsakingus postus brautis.
Paaukit dešimtmetį,paskui pretenduokit
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų