Kandidatas į premjerus turi pažadą gyvenantiems skurdžiausiai

Palankios šeimai aplinkos kūrimas, įvaikinimo procedūrų spartinimas, kova su smurtu, aukšta gyvenimo kokybė regionuose, visuotinės privalomos karo tarnybos įvedimas – tokius prioritetus ketvirtadienį Seime nurodė kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis.

risistatydamas jis teigė, kad per 26 nepriklausomybės metus nuveikta išties nemažai, tačiau „nepaisant pasiekimų nemažai Lietuvos gyventojų savo šalyje nesijaučia laimingi“.

„Tą liudija savižudybių, priklausomybių bei skurdo mastai. Grėsmingiausia nepasitenkinimo gyvenimu Lietuvoje išraiška – nedidelis gimstamumas bei masinė emigracija. Ši situacija šiandieninių geopolitinių grėsmių, kylančių iš demokratijos standartų ir tarptautinės teisės principų nesilaikančių kaimynių, fone reikalauja pasvertų ir atsakingų sprendimų mūsų valstybės valdyme“, – teigė S.Skvernelis.

Savo kalboje kandidatas akcentavo socialinių problemų sprendimą.

„Kursime šeimoms palankią aplinką ir sudarysime galimybę derinti darbo ir šeimos aplinką“, – teigė S.Skvernelis savo kalboje.

Jo teigimu, bus kuriama gimstamumo skatinimo programa, šeimoms palanki mokestinė sistema. Jis paminėjo, kad gyventojų pajamų mokesčio dydis turėtų priklausyti nuo šeimoje auginamų vaikų skaičiaus. Taip pat žadėjo didinti neapmokestinamų pajamų dydį vaikus auginantiems tėvams.

Kandidatas į premjerus žadėjo, kad savivaldybėse bus išplėsti socialinių paslaugų šeimai centrai, įsteigti dienos užimtumo centrai socialinės rizikos ir skurstančių šeimų vaikams.

„Lietuva negali tylomis nykti“, – tvirtino jis.

Skvernelis: negalime užsimerkti prieš karą 

Daug dėmesio savo kalboje S.Skvernelis skyrė įvaikinimui. Anot jo, būtina peržiūrėti įvaikinimo procedūras, kad būtų ir apgintos vaikų teisės, ir skatinamas įvaikinimas, kad daugiau vaikų rastų tėvus. Kandidato tvirtinimu, pirmaisiais mėnesiais po įvaikinimo šeimai privalu skirti finansinę paramą, tolygią sumai, kuri buvo skiriama vaikui išlaikyti vaikų namuose ar šeimynoje.

REKLAMA

Jeigu bus paskirtas premjeru, kandidatas žadėjo, kad jo vadovaujama Vyriausybė daug dėmesio skirs ir kovai su smurtu. Planuojama stiprinti krizių centrų vaidmenį, užtikrinti reabilitacijos bei pagalbos galimybes agresoriui.

„Atėjo laikas sukurti veiksmingą reagavimo į smurtą prieš vaikus mechanizmą. Šis mechanizmas turi apimti visų suinteresuotų institucijų bei nevalstybinių partnerių bendradarbiavimą, užtikrinant veiksmingą smurto atpažinimą, operatyvų reagavimą, aiškias kiekvienos tarnybos funkcijas bei tarpusavio sąveikos taisykles, tęstinio probleminių šeimų stebėjimo priemones“, – teigė jis.

S.Skvernelis taip pat žadėjo sukurti vieno langelio principu veikiančio reagavimo į smurtą artimoje aplinkoje sistemą, rimtai užsiimti patyčių prevencija.

„Negalima užsimerkti prieš karą, vykstantį Lietuvos šeimose“, – teigė jis.

Anot kandidato, tarp Vyriausybės uždavinų bus ir efektyvios, skaidrios sveikatos apsaugos sistemos sukūrimas. Ketinama parengti aktyvią kovos su žalingais įpročiais programą.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2016-11-17 12:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu ta kova su smurtu. Tai ilgo laiko klausimas. Čigonė laikys ,jog jos vyras nemyli ,jei iš anksto neišperia už būsimas nuodėmes...
Atsakyti
-1

I
IQ
2016-11-17 14:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka tu cia svaigsti .Ne tie laikai ,kad cigones mustu .dabar cigones musa vyrus .O su museikom nieks negyvena yra normaliu seimos vyru .Tokie vyrai museikos ir pasilieka vieni prasmirde iki senatves .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų