Kandidatas į energetikos ministrus: ministerijos panaikinimas nėra prioritetinis klausimas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į energetikos ministrus Žygimantas Vaičiūnas teigia, jog Energetikos ministerijos naikinimas ir jos funkcijų perdavimas Ūkio ministerijai yra antraeilis klausimas

„Dėl ministerijos uždarymo reikia žiūrėti plačiau. Tai kompleksinis klausimas, susijęs su viso sektoriaus reformomis. Pirmiausia reikia vertinti strateginius tikslus, o ministerijos uždarymas yra antraeilis dalykas. Šia tema nebuvo kalbama (su prezidente Dalia Grybauskaite - BNS). Kalbėjome tik apie svarbiausius strateginius tikslus“, - po susitikimo su prezidente žurnalistams pirmadienį sakė Ž.Vaičiūnas.

Anot jo, pagrindiniai tikslai energetikos sektoriuje yra elektros tinklų sinchronizavimas su kontinentine Europa bei pasipriešinimasis Baltarusijos statomai Astravo atominei elektrinei (AE).

„Strateginiai tikslai yra energetinis saugumas - sinchronizavimas. Turime sujungtas elektros rinkas (...), tinklus turime integruoti į europinį tinklą. Antrasis tikslas, žinoma, yra Astravo atominės jėgainės problematika. Dabartinė situacija, kai elektrinė statoma neskaidriai, nėra priimtina. Visais būdais bandysime mobilizuoti tarptautines pastangas, kad ši elektrinė nepradėtų veikti, o jeigu ji pradės veikti, užtikrinti, kad veiktų saugiau“, - kalbėjo Ž.Vaičiūnas.

REKLAMA

Jo teigimu, sinchronizavimas su kontinentine Europa tikriausiai įvyks per Lenkiją ir tai turėtų būti padaryta iki 2025 metų. Politinį sprendimą dėl elektros tinklų sinchronizavimo turės priimti visos trys Baltijos šalys kartu su Europos Komisija (EK).

Baltijos šalys praėjusių metų gruodį sutarė, kad iki 2025 metų valstybės turi išeiti iš BRELL žiedo su Rusija ir Baltarusija bei sinchroniniu režimu veikti su Europa. Lietuva nori sinchronizuotis su kontinentine Europa per Lenkiją, tačiau Estija yra iškėlusi idėją tai padaryti su Suomija per povandeninę jungtį. Specialistai tokią galimybę vertina skeptiškai, mat tai būtų brangu ir technologiškai sudėtinga.

 

 


Rašyti komentarą...
B
Blinda
2016-11-29 01:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zinoma! Kiaule neteks lovio.Visa Lietuva tera tik nedidelis miestelis su kokiais 100000 isbadejusiu vagiu ziurint pasaulio mastu. Jos valdymui nereikia jokiu ministeriju, uztenka keliu skyriu, kurie turetu buti vienam pastate su premjeru. Bet kas tada vogs, ims kysius, kur deti desimtis limuzinu,ka veiks svogeriai ir ju suguloves,BMV ir Mercedes vairuotojai aptarnaujantys sias ziurkes? O dvarai dvareliai! Siaubas.viskas didziausiu vargsu saskaita.Estai jau atsimerke.Apie Butkeviciu pries kelis metus pasake- jus valdo kvailys.Dievo deka siandien jau nebera Gylio su lapine kepure juokinusio ES.Ir nutrija nere i Cikaga.Greitai gris. Kleboneliui irgi nepasiseke,prarado gera parapija.Manau pavoge bent puse milijono kanceliariniu islaidu.Istemps.Siandien is tvarto palepes buvo isgelbetas vaikiukas,kuris ten buvo pasiustas mirciai net uz 5 eurus! Cia tikroji Lietuvos ateitis,jei neapsivalysime nuo simtu tukstanciu parazitu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų