Seksualinis priekabiavimas ar „juodosios technologijos“? Tokį rebusą sprendžia Policijos departamento pareigūnai, ieškantys atsakymo, ar Kalvarijos policijos (Marijampolės apskr.) vadovo pavaduotojas Dainius Gaižauskas (35 m.) nepadoriai priekabiavo prie pavaldinės, kaip šioji skundžiasi.

Dėmė nelabai kimba

Jeigu šio skandalo dalyviai būtų kurio nors kito policijos padalinio darbuotojai, beveik neabejojama, kad įtariamas priekabiautojas būtų iškart pasmerktas, išjuoktas ir už akių „nuteistas“.

Tačiau D.  Gaižauskas, Lietuvoje išgarsėjęs daugiau kaip prieš pusmetį, visuomenės akyse – aktyvus kovotojas, tyros moralės pareigūnas, siekiantis, kad policijoje dirbtų tik visais atžvilgiais nepriekaištingi pareigūnai. Jis yra vienas iš tų septynių Kalvarijos kriminalistų, teigiančių, kad kovingai siekia išvalyti nešvarią policijos sistemą. Todėl ant jo mesta dėmė kol kas nelabai kimba.

Žinia apie tai, kad gerokai jaunesnė kolegė, Viešosios tvarkos skyriaus specialistė, jį apkaltino seksualiniu priekabiavimu, D. Gaižauską užklupo atostogaujantį. „Pirmiausia man paskambino keli kolegos ir pasakė žinantys, kad „kolegė ruošiasi“, o neseniai sulaukiau vienos žurnalistės skambučio su klausimais apie tą sekso skandalą. Tada sužinojau, kad toji mūsų policininkė parašė skundą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai“, – „Akistatai“ sakė geros nuotaikos vis dar nepraradęs D. Gaižauskas.

REKLAMA

Keli D. Gaižausko kolegos teigė svarstę, ar nereikėtų jam iškart pasidalinti turima informacija su žurnalistais ir esą parodyti, kokiais būdais stengiamasi susidoroti su tiesos ieškotojais, tačiau D. Gaižauskas to nepanoro, nes visa tai laikė tik gandais.

Nuo kovo – spaudimas

Kalvarijos kriminalistai teigia, kad atostogaujantis D. Gaižauskas pagal kolegės skundą dar neapklaustas, tačiau vidinis tarnybinis patikrinimas Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate jau pradėtas. Esą komisariato viršininkas Kęstutis Kalinauskas jau prieš mėnesį džiugiai prasitaręs savo pavaldiniams Marijampolėje, kad turįs „saldainiuką žurnalistams ir Gaižausko žmonai“, tačiau dar palauksiąs.

Pats K. Kalinauskas „Akistatai“ tai paneigė: „Joks tarnybinis patikrinimas dėl Gaižausko mūsų įstaigoje tikrai nepradėtas, o aš apie tai rimčiau sužinojau tik iš spaudos, iki tol – tik netikslios nuogirdos“.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas Policijos departamente, tačiau darbą stabdo pareigūnų atostogos.

Anot D. Gaižausko, didesnį vadovaujančių kolegų spaudimą jis pajutęs po to, kai šių metų kovą kartu su kitais kriminalistais kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir nusikaltėlių „stogu“ viešai pavadino keturis aukštus pareigūnus. Esą nuo tada reikėjo tikėtis, kad bus atsakas greičiausiai iš pasalų – tik nesitikėta tokio nešvaraus.

Būta tarnybos priekaištų

Kalvarijos policininkės skundas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą pasiekė birželį. Pareigūnė kaltina D. Gaižauską seksualiniu priekabiavimu – esą ją nepadoriai lietęs ir kitaip priekabiavęs. „Akistatai“ nepavyko sužinoti, ar pareigūnė skunde nurodžiusi, kad tai, apie ką ji kalba, vyko per vieną kolektyvo šventę prie būrelio liudininkų, ar tarnybos metu.

Nors pareiškėja nelinkusi esą per anksti bendrauti su žurnalistais ir pageidavo jos neįvardinti, kai kurie Kalvarijos policininkai „Akistatai“ teigė, kad jiems vien iš užuominų būtų buvę aišku, kas iš kolektyvo galėjo parašyti tokį skundą. Mat minėta pareigūnė anksčiau dėl seksualinio priekabiavimo esą jau kaltinusi kitą savo kolegą, bet nieko neįrodžiusi ir skleisti gandus nustojusi, o dabar su juo normaliai bendraujanti.

REKLAMA

Kalbama, kad šiai policininkei D. Gaižauskas vis turėjęs tarnybinių priekaištų, tad ir sulaukęs atsako. Dar kalbama, kad ši keiksmažodžiais savo kalbą paįvairinanti pareigūnė labai jau „šeimyniškai“ bendraujanti su kolegomis: pati prisiliečianti, prisiglaudžianti, iš niekur nieko atsisėdanti ant kelių...

„Juodosios technologijos?“

Šia tema pakalbinti Kalvarijos policijos kriminalistai pirmiausia tik juokėsi. „Tai vadinamosios juodosios technologijos, – paskui apibendrino jie. – Būtina apjuodinti mus, parodyti, kad mes ne tokie padorūs, kokie neva dedamės. Juk tai labai paranku kai kam, kas mūsų „užkabintas“ tame nesibaigiančiame mūsų sukeltame skandale“.


Rašyti komentarą...
D
D
2010-07-27 17:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girdėjau, kad Marijampolėje nepataisomai sudaužytas VAZ2106 po to važinėjo Rusijoje.
Atsakyti
0

P
Povilas
2010-07-27 10:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
vajej kovotojas už teisybę mol ne kaltas, tai gi čia vieša paslaptis, kad policijos vakarėliai prilygta pažintysxxx svingerių vakarėliams, kiek ten tų šeimynių dramų būnai kai visi prasiblaivo, tad čia pilnai tikiu, kad galėjo taip būti
Atsakyti
0

o
o
2010-07-27 17:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tai pareigunei maziau reiktu prie vyru glaustytis :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų