Kaip elgtis su panaudotomis padangomis

Viešoji įstaiga „Mes darom“ kartu su Padangų importuotojų organizacija šeštadienį surengė parodomąją aplinkos švarinimo akciją. Jos organizatorės sako, jog žmonėms norima parodyti, kaip elgtis su panaudotomis automobilių padangomis.

„Mes jau antrus metus iš eilės inicijavom Nacionalinį „Darom“ forumą - jo mintis ir formatas yra suburti visus prisidedančius organizatorius - ir valstybinį sektorių, ir įmones, ir nevyriausybines organizacijas - po vienu stogu, kokiu metu ir kaip mes kitais metais organizuosime „Darom“ akciją. Tai šiais metais labai aktuali buvo tema - padangos“, - LRT radijui šeštadienį sakė „Mes darom“ direktorė Roberta Žukaitė.

Padangų importuotojų organizacijos vadovė Danguolė Butkienė sako, jog organizacijos siekis - kad pagaliau Lietuvoje pradėtų veikti gamintojų ir importuotojų principas - pasirūpinti kiekviena išleista į rinką padanga, ją panaudojus.

„Mes dirbame pagal šį principą - atsakingas pardavėjas atsakingai pardavėme, atsakingai sutvarkėme. Mūsų iniciatyva gera, bet ji pradinėje stadijoje, ir mes rodome pavyzdį, kaip reikia dirbti, ir mes tokias akcijas sveikiname ir skatiname. Galbūt pe kelių metų mes nematysime išmestų padangų“, - kalbėjo D.Butkienė.

REKLAMA

Anot jos, dabar įstatymas numato, kad kiekvienas pardavėjas privalo informuoti pirkėją, kur jis gali padėti panaudotą padangą, o gamintojas privalo finansuoti padangų surinkimą ir automobilių servisų aikštelių išlaikymą, tačiau, anot jo, pardavėjai dažnai pasirenka lengvesnį būdą ir to darbo neatlieka.

„Gal dėl nežinojimo, gal dėl kitų priežasčių vengiama informuoti padangų pirkėją - jūs galvokite, kad jūs privalote tvarkingai jomis atsikratyti. Ne pirkėjas tą turi daryti atsakingai, o pardavėjas. Pirkėjas sumoka už padangų utilizavimą pirkdamas - nėra skirtumo, ar naujos, ar naudotos padangos“, - kalbėjo Padangų importuotojų organizacijos vadovė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų