Kada atimama teisė turėti ginklą? Seimo narys: tai yra absurdas

Įstatymai Lietuvoje numato, kad ginklų įsigyti ir turėti negali visomis nusikalstamomis veikomis įtariami, kaltinami ir teisti asmenys. Seimo narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis mano, jog dabartinė tvarka yra pernelyg griežta ir net kurioziška.

Pagal šiuo metu galiojantį Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu turi teistumą už bet kurios nusikalstamos veikos padarymą arba per pastaruosius metus buvo teistas už baudžiamąjį nusižengimą, todėl tam tikrą laiką jam draudžiama įsigyti ir turėti ginkl ir šaudmenis.

Ginklas atimamas ir už šmeižtą

Parlamentaras R. Žemaitaitis mano, jog minėtą tvarką reikėtų koreguoti. Jis Seimui pateikė įstatymo pataisas, kuriomis siūlo nustatyti, kad ginklo įsigyti ir turėti negalėtų turintys asmenys, turintys teistumą už smurtinį tyčinį nusikaltimą arba veikas, susijusias su nusikaltimais žmoniškumui, Lietuvos valstybės nepriklausomybei, žmogaus gyvybei, sveikatai, su neteisėtu disponavimu ginklais, sprogstamosiomis medžiagomis, taip pat – kai nusikaltimų padarymas susijęs su apsvaigimu nuo alkoholio, psichotropinių medžiagų. Šios aplinkybės draustų ginklą turėti ir įtariamiesiems, kaltinamiesiems, jei jiems būtų paskirtas suėmimas.

REKLAMA

„Tvarkiečio“ teigimu, tokie pakeitimai būtini, mat dabartinis reglamentavimas yra absurdiškas – teisės turėti ar įsigyti ginklą neturi ir tie asmenys, kurie buvo teisti, įtariami ar kaltinami už tokias nusikalstamas veikas kaip šmeižtas, darbo saugos taisyklių pažeidimai, neteisingas balsų rinkimuose skaičiavimas ir pan. „Yra visiškai absurdiška situacija. Įsivaizduokite, kad esate įmonės vadovas ir vienas iš Jūsų darbuotojų per neapdairumą ar pavartojęs alkoholio nukris nuo laiptų, susilaužys ranką ir Jums, kaip vadovui, pradės ikiteisminį tyrimą todėl, kad Jūs nesiėmėte saugumo priemonių.

Tarkime, Jus nuteisia, aišku, į kalėjimą nepasodina, bet gaunate, sakykime, baudą ir dėl to negalėsite gauti leidimo turėti ginklą. O jei tokį leidimą turėsite, tai jis bus atimtas, leidimas bus atimtas ir tada, kai vyks ikiteisminis tyrimas. Tai yra protu nesuvokiamas dalykas ir pasaulyje neradau valstybės, kur toks reguliavimas būtų“, – piktinosi R. Žemaitaitis.

Anot Seimo nario, neretai dėl šiuo metu galiojančios ginklų turėjimo reglamentavimo tvarkos nukenčia žmonės, kurie be ginklo negali dirbti.

„Jei žmogus dirba kokioje apsaugos tarnyboje ir atimamas leidimas ginklui, tai paliekame žmogų be pajamų šaltinio realiai.

Pavyzdžiui, vienas žmogus darbavosi įmonėje, dirbo apsaugos darbuotoju ir iškėlus bylą, jam buvo sustabdytas leidimas turėti ginklą ir jis prarado darbą. Neturi, kuo šeimos išlaikyti, tai jam pasakė, kad susirask kitą darbą“, – stebėjosi R. Žemaitaitis.

Ministerijos atkirtis

Vidaus reikalų ministerija (VRM) priešinasi minėtoms, R. Žemaitaičio pasiūlytoms įstatymų pataisoms. VRM manymu, Seimo nario argumentai yra nepagrįsti.

„Siūlomas reguliavimas yra nenuoseklus, nes pagal jį asmuo, pavyzdžiui, įtariamas, kaltinamas ar nuteistas už kontrabandą arba riaušes, galėtų įsigyti ginklą“, – pabrėžiama VRM išvadoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų