• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką turime žinoti apie asmeninį politiko gyvenimą?

Žinių radijas

Seimo vicepirmininko „Tvarkos ir teisingumo“ atstovo Kęsto Komskio prašymu teismas įpareigojo sustabdyti reportažų apie parlamentarą transliavimą. K. Komskis tvirtino, kad LNK televizija pastaruoju metu rodė laidų ciklą apie jo asmeninį gyvenimą, o tam jis nėra davęs leidimo.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos patarėjas teisininkas Deividas Velkas Žinių radijo laidoje „Atviras klausimas“ pabrėžė, jog nederėtų užmiršti, kad viešas asmuo taip pat turi teisę į privatumą:

REKLAMA

„Teismo nutarties nemačiau, nes ji išsiunčiama tik suinteresuotoms šalims. Tačiau juk kalbama ne apie visišką uždraudimą ar visišką informacijos neskelbimą. Atvaizdas yra privatumo dalis, bet šiuo atveju kalbama apie viešą asmenį, kurio atvaizdas jau nėra taip saugomas. Ypač tuomet, kai tas atvaizdas neatskleidžia privataus gyvenimo aplinkybių, o parodo tik tai, kaip asmuo atrodo, ką ir taip visi žino. Teisė nedraudžia nei viešam, nei privačiam asmeniui kreiptis į teismą ir tai daryti civiline tvarka. Šiuo atveju juk nebuvo baudžiamosios bylos. Nebuvo to „kalibro“, kuris iš principo galėjo būti panaudotas. O kad viešas asmuo turi privatų gyvenimą, to irgi neturėtume pamiršti. Visuomenės interesas reiškia, kad būtina tenkinti socialinį poreikį žinoti tam tikrą informaciją apie tam tikrą asmenį. Gerai, kad bus teismas, kuris nustatys pusiausvyrą tarp viešo asmens privatumo ir visuomenės teisės žinoti tam tikras privataus asmens viešo gyvenimo aplinkybes. Tokiu keliu einant ir atsiskleidžia, kiek visuomenė gali ir turi teisę žinoti ir kiek žiniasklaida viską, ką surinko, gali transliuoti viešai.“

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas pabrėžė, kad privataus gyvenimo apibrėžtis plati. Ta apibrėžtis nurodyta ir Visuomenės informavimo įstatyme.

„Ypatingosios privataus gyvenimo sritys ir yra šeimos gyvenimas, intymūs santykiai asmens gyvenime, informacija apie sveikatą, susirašinėjimo konfidencialumas... Tad teismui ir tenka kaskart pasižiūrėti, ar patenka nagrinėjama sritis į tą privatų gyvenimą, ar patenka į tą visuomeninę reikšmę, kai visuomenė turi teisę žinoti, ar ne. Žurnalistas, prieš skelbdamas privataus pobūdžio informaciją apie viešą asmenį, turėtų pagalvoti, kas nuo to nukentės. Jeigu negali surasti atsakymo, vadinasi, tokioje informacijoje visuomeninės reikšmės greičiausiai ir nėra“, – sakė D. Velkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų