Jonavos rajono gyventojai įbauginti vilkų: bijo išeiti net į kiemą

Jonavos rajono gyventojai įbauginti: alkani vilkai jau įsuko į jų kiemus. Pusės avių bandos netekę vietiniai pasakoja, kad savo medžioklę pilkiai surengė kone po langais – darže prie pat namų, o ne kokioje nors tolimoje ganykloje. Pasak veitinių, į tas pačias apylinkes vilkai atsėlino jau penktą kartą per mėnesį.

20

„Va, vilnos guli, čia avelė gulėjo, didelė tokia, graži avelė, vilnų daug ant jos, nes čia dfaug vilnų buvo daug“, – pasakoja Jonavos rajone gyvenanti Joana.

Devintą dešimtį skaičiuojanti Jonavos rajono Petrašiūnų kaimo gyventoja Joana veda į vietą, kur dar visai neseniai puotauta vilkų. Senolės darže, kuris yra po pat jos langais, surengta egzekucija stambiam kaimynų avinui.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jonavos rajono gyventojai įbauginti: po vikų antpuolių baisu išeiti net į kiemą

„Negyva negyva, gulėjo negyva, ir vilnų daug išpešta iš jos…“, – sako Joana Kelčiauskienė.

Kruvinos puotos čia po pat žmonių langais būta prieš kelias dienas. Aštriadančiai tiek suįžūlėjo, kad naktį gyvūną dorojo tiesiog pačiame kaimo vidury, namo kieme.

„Jau devyniasdešimt metų netoli moteriškė esu ir aš tokių dalykų negirdėjau, kad į kaimą vilkai ateitų… Ir dar šunų aplink, tai tas loja, tai tas loja“, – sako J. Kelčiauskienė.

Nerimo vis daugėja

Laimei, senolė nesiryžo tąnakt, apie pusę trijų nakties, pati eiti apžiūrėti kiemo, kai pro langą išvydo netoliese besiblaškančias aveles, kurios, susispietusios į krūvą, matyt, bandė apsisaugoti nuo pilkių.

„Tai prie vieno, tai prie kito vaikščioju taip, kai nemiegu, žiūriu, kad avelės ten prie to namo šalia manęs laksto, bet jie laksto taip aplink, ne taip, kaip būdavo, kai čia ganydavo tie šeimininkai. Jie taip, kaip išgąsdinti – jie laksto aplink“, – sako kaimo gyventoja.

Avelės ganėsi už kelių namų, pievelėje, tačiau, matyt, įsisukus vilkams, banda skuodė, kur kojos neša, o paskui jas ir plėšrūnai. Šeimininkai likusią pusę bandos įkurdino už tvarto visai šalia namų, tačiau ar ir čia neatklys grobio ieškantys pilkiai, vietiniai jau nėra tikri. Mat kai kurių avelių nei gyvų, nei mirusių nerado.

REKLAMA

„Dviejų visai nerado, o kitas dvi radom, buvo sužalotos, pripjautos tokios, vienai galva sužalota, ausis nuplėšta, bet tai ta dar išgyveno, o kita – gerklė perkasta. Nes dabar tai mes penkias matėm ten“, – sako Bukonių seniūnas Artūras Narkevičius.

Žmonės įbauginti

Gyventojus kausto baimė, mat vilkų nesustabdė net elektrinis piemuo, kuris saugojo avelių bandą.


Rašyti komentarą...
p
piktas vilkas
2018-10-04 20:34:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
kirskit toliau beprociai miskus ne tik vilkai subegs i darzus bet ir is kanopu apdauzys elniai...beprociai
Atsakyti
-1

D
Durniu laivas
2018-10-04 20:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai zmones ims pjauti tada gal ir pagalvos politikai kad gal per toli nueita o kolkas tik galvoja.
Atsakyti
-1

B
Buvusiam vaikui
2018-10-04 21:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visais laikais buvo tinginių, kurie tingi savo gyvulius prižiūrėti ir todėl paliktais be priežiūros susidomi vilkai. Tiems kurie parvaro vakare gyvulius į tvartą, retai pasitaiko, kad vilkas dieną gyvulius pultų, tuo labiau, kad tai paprastai vyksta tik rugpjūčio-spalio mėnesiais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų