„Johnson & Johnson“ atideda vakcinos platinimą Europoje papildyta 17.49 val.

Bendrovė „Johnson & Johnson“ antradienį pranešė, kad atideda vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje, JAV vaistų reguliavimo tarnyboms saugumo sumetimais sustabdžius skiepijimą šia vakcina.

JAV maisto ir vaistų administracija ir Ligų kontrolės centrai nusprendė laikinai sustabdyti skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose.

„Mes priėmėme sprendimą prevenciškai atidėti savo vakcinos platinimą Europoje“, – pranešė „Johnson & Johnson“. Pranešime taip pat priduriama, kad bendrovė peržiūri minėtus atvejus su Europos sveikatos apsaugos pareigūnais.

„Mes artimai bendradarbiaujame su medicinos ekspertais ir sveikatos apsaugos pareigūnais ir tvirtai pasisakome už atvirą šios informacijos perdavimą sveikatos apsaugos profesionalams ir visuomenei“, – nurodė „Johnson & Johnson“.

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai rekomendavo sustabdyti skiepijimą šia vakcina, „imantis perteklinių atsargos priemonių“, kol tiriamas ryšys tarp šių skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo.

Visi atvejai registruoti 18–48 metų moterims, praėjus 6–13 dienų po skiepo.

Panašūs krešulių susidarymo atvejai buvo registruoti po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina Europoje. Abi šios vakcinos sukurtos pasitelkus panašią adenoviruso vektoriaus technologiją.

Skiepijimo „Johnson & Johnson“ vakcina sustabdymas yra skaudus smūgis vienai sparčiausiai pasaulyje vykstančių JAV skiepijimo nuo koronaviruso kampanijai, per kurią vieną vakcinų dozę yra gavę 45 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų.

Be to, vakcina vertinama dėl to, kad jos užtenka vienos dozės, ir dėl to, kad jos nereikia laikyti itin žemoje temperatūroje, skirtingai nei „Moderna“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinų, todėl „Johnson & Johnson“ skiepų platinimas yra daug paprastesnis.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2021-04-13 17:36:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jav stabdo, o musiskai diplomatus vakcinos. Super!
Atsakyti
-1

N
Nuomone
2021-04-13 18:04:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsiškiams jaučiu vienodai, gavo ir suvakcinuos.Kovido pasekėjams ir dzin tas eksperimentinių vakcinų saugumas ar trombai, svarbu pasiskiepins nuo kažko, ko daugiau nei 99 proc.isvis nejaučia ar perneša lengvai. Pasakys jiems, jog trombozė yra nesvarbu, o mirtis pavadins sutapimais, ar iš vis neskelbs, ir viskas nusidrieks eilės.
Atsakyti
-2

i
idomu
2021-04-13 20:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai siandien radijas pranese kad ligonineje vos ne puse paskiepytu, tai kaip cia suprasti reiketu, juk vakcinos padeda persirgti lengviau, tai ka tie paskiepytieji veikia ligoninese???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų