Jautrus momentas „Lietuvos garbėje“ – istoriją apie tėtį išgirdęs sūnus negalėjo sulaikyti ašarų

 Kovo 11-ąją TV3 televizijos eteryje tradiciškai buvo dalijamos „Lietuvos garbės“ statulėlės. Jachtos „Ambersail“ plaukimo istorijoje neįtikėtinas ir sunkiai protu suvokiamas įvykis, kai buvo balansuojama tarp gyvybės ir mirties, įvyko praėjusiais metais, sausio mėnesį. „Lietuvos garbėje“ atpasakota istorija itin sugraudino į nepavydėtiną situaciją patekusio buriuotojo sūnų Kajų, kuris ilgą laiką negalėjo nustoti verkęs.

Likus vos dviem tūkstančiams kilometrų iki Horno kyšulio, tragedija įvyko tada, kai nuo jachtos „Ambersail“ denio buvo nuplautas įgulos narys Romas Čereška.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jautrus momentas „Lietuvos garbėje“ – istoriją apie tėtį išgirdęs sūnus negalėjo sulaikyti ašarų

R. Čereska atsiimdamas „Metų narsos“ apdovanojimą teigė, kad krante po 30 d. vėl pamatęs savo šeimą negalėjo ištarti nė žodžio. Negana to, berniukas įteikė dovaną - savo piešinį Linui Linkui. Labiausiai patyręs jachtoje žmogus Linas Ivanauskas labiausiai prisidėjo prie to, kad R. Čerešką pavyko ištraukti audros metu iš ledinio vandens.

Pragarą vandenyje išgyvenęs R.Čereška atviras - būdamas vandenyje jis suvokė, kad jo likimas priklauso nuo likusių 11 įgulos narių.

Kai jis buvo išgelbėtas ir įtrauktas atgal į jachtą, visiems atslūgo nerimas. Ypač bendrakeleiviams palengvėjo tada, kai suprato, jog R.Čereška sveikas, nėra jokių sveikatos pakitimų po buvimo kone lediniame vandenyje.

Įgulos nariai sutartinai tvirtina, kad Romą išgelbėjo įgula, tačiau viskam koordinavo tik L.Linkus, kuris ir buvo ta ašis, nuo kurios priklauso lemiamų veiksmų eiga. Tai žmogus, pasak kolegų, iš didžiosios raidės, gebantis išlikti šalto proto ir ramių nervų.

„Kaip ir dabar labai sunku buvo kalbėti ir negalėjau nieko pasakyti. Aš juos tiesiog apsikabinau“, – jautrų momentą atsiminė išgelbėtas būriuotojas, kuris po patirtų išgyvenimų tiesiog puolė į šeimos glėbį.

Visą istoriją žiūrėkite reportaže:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų