Jaunos Kauno klinikų rezidentės žūtis: prokuroras pateikė pagrindinę tragedijos versiją

Prieš beveik du mėnesius, balandžio 30-ąją, traukinys mirtinai traumavo 25-erių Kauno klinikų rezidentę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti šiandien jau artėja pabaigos link ir prokurorai jau turi pagrindinę tragedijos versiją.

10

Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras Andrejus Klimaševskij naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad trūksta tik kelių ekspertizių išvadų, tačiau jau praktiškai nebeliko abejonių, kad jauna mergina nusižudė.

Nebuvo apsvaigusi

Duomenų, kad jauna rezidentė galėjo būti privesta prie savižudybės, tyrimo metu nenustatyta. Buvo apklausti jos artimieji, ligoninės darbuotojai. Kai kurie net po du kartus, kad pavyktų išsklaidyti bet kokias abejones šiame itin jautriame tyrime.

„Su ekspertais bendraujama viso tyrimo metu. Iš jų atsakymų žinome, kokia linkme judėti toliau. Galiu patvirtinti, kad merginos organizme nerasta jokių pašalinių medžiagų (nei alkoholio, nei narkotinių – aut. past.). Prieš tragišką žūtį ji nebuvo apsvaigusi“, – teigė A. Klimaševskij.

Anot prokuroro, šiame tyrime dėliojasi aiškus įvykių paveikslas: „Šalia tragedijos vietos suradome jos telefoną. Buvo išanalizuoti jame esantys duomenys. Telefone rasta momentinė ekrano kopija prieš keletą metų nutikusio atvejo, kai panašioje vietoje, panašiomis aplinkybėmis, nusižudė kitas asmuo.

Manome, kad mergina galėjo atkartoti tą atvejį. Yra požymių, kad žmogus galėjo būti stipriai apsisprendęs dėl savo tolimesnių veiksmų. Suprantama, kad jos artimiesiems sunku tuo patikėti. Jie teigė, kad mergina buvo pakylėta, geros nuotaikos, o staiga nutiko toks baisus įvykis.“

Prokuroras pakartojo, kad mobingo darbe faktų per šį ikiteisminį tyrimą nustatyta nebuvo: „Sunku pasakyti, kas dėjosi žmogaus galvoje. Gal apskritai buvo kažkokia sudėtinga situacija darbe. Pagal viską jai artėjo naktinis budėjimas.

Tačiau domėjausi, kiek tų budėjimų būna rezidentams, tai man atsakė, kad apie kartą per mėnesį. Žinome, kad mergina svarstė eiti ar neiti į rezidentūrą. Bet pasirinkusi mokslus ji mokėsi puikiai, buvo patenkinta darbu.“

REKLAMA

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune traukinys partrenkė merginą

Papildoma ekspertizė

Prokuroras pabrėžė, kad buvo aiškinamasi ir dėl traukinio mašinisto veiksmų bei dėl pačio įvykio detalių nelaimės vietoje.

„Nustatyta, kad ji pakankamai greitai išbėgo ant bėgių. Ir tą padarė tokioje vietoje, kur žmogui paprastam patekti negalima. Traukinio mašinistas neturėjo galimybės laiku sustoti“, – pasakojo A. Klimaševskij.

Anot prokuroro, dar ketinama atlikti pomirtinę psichologinę žuvusios merginos ekspertizę. Nors jau dabartinėje tyrimo stadijoje aišku, kad mergina buvo jautri asmenybė.

Po šios ekspertizės išvadų gali būti priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą. Prokuroras A. Klimaševskij pridūrė, kad atliekant ikiteisminį tyrimą itin padėjo kruopštus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjų darbas.

Jie galiausiai surado merginos telefoną, kuriame aptikti svarbūs tyrimui duomenys. „Pareigūnų darbas stipriai prisidėjo prie pagrindinės versijos patvirtinimo. Ir viskas buvo atlikta labai operatyviai“, – pridūrė A. Klimaševskij.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-06-24 16:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl būtent nuo liepos 1....kas keičiasi ? kaip tik pas psichiatrus ir galima užsirašyti...
Atsakyti
0

.
........
2021-06-25 08:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ohoooo, tai darbe mobingo nebuvoooo?!?!?

Gal kas ir patikės...... gal......
Atsakyti
0

N
Nuomone
2021-06-23 09:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir kas kad jos specialybe mediko, ir medikai depresijom serga ir myli nemyli ir durni buna...turetu buti atranka pagal sveikatos bukle i medikys o ne pagal pazymius, dazniausiai nupirktus turtingu teveliu,nes paskui budami medikais labai daug us ju nemoka dirbti sito darbo
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų