Jauno lietuvio kriminalinė odisėja pasmerkė jį sušaudymui

Nepriklausomoje Lietuvoje teismo sprendimu buvo įvykdytos septynios žiaurių nusikaltėlių egzekucijos.

119

Kiek iš viso lietuvių buvo pasmerkti mirties bausmei iki tol – neaišku, nes šis nuosprendis būdavo įvykdomas ne Lietuvos teritorijoje (įprastai Baltarusijoje – aut. past.).

Jau rašėme apie pirmuosius tris mirties bausmei po Nepriklausomybės atkūrimo pasmerktus lietuvius – per plėšimą 12-metę liudininkę nužudžiusį Aleksandrą Novatkį, moterį ir jos 4-metę dukrą nužudžiusį Vladimirą Ivanovą ir mažiausiai 4 žmones nužudžiusį bei mažiausiai 10 plėšimų įvykdžiusį Valentiną Laskį.

Ketvirtas į mirtininkų eilę stojo jaunas panevėžietis, kurio rankos buvo suteptos mažiausiai trijų aukų krauju.

(119 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodė kitokį Lukiškių kalėjimo veidą: slapta darytos nuotraukos atsidūrė „Facebook'e“

Senolių siaubas

Vidmantas Žibaitis gimė 1965 metais, Panevėžyje. Informacijos, kaip prabėgo jo vaikystė, nėra. Užtat žinoma, kad šis asmuo nužudė mažiausiai tris pagyvenusius žmones.

Kriminaliniuose archyvuose rašoma, kad V. Žibaitis veikė kartu su bendrininke iš Baltarusijos. Didžiojo teismo dieną V. Žibaičiui buvo 29 metai, o jo bendrininkei Jelenai Ustinovič – 41-eri.

Nors įprastai žudikai vengia nusikalsti ten, kur patys gyvena, bet V. Žibaitis tam tikra prasme sulaužė šią nerašytą taisyklę. Pirmoji jo auka gyveno Panevėžio rajone. Antroji – Kaune, o trečioji apskritai už Lietuvos ribų – Baltarusijos sostinėje Minske.

Nėra aišku, kokiu būdu V. Žibaitis žudė savo aukas, bet nustatyta, kad jis tą darė siekdamas jas apiplėšti. Kiek jis pralobo iš pavogtų pinigų ir daiktų – nežinoma, bet galima drąsiai konstatuoti, kad pinigai laimės jam neatnešė.

(108 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime

Nuosprendis negailestingas

Vargu ar pats V. Žibaitis tikėjosi, kad teismas bus gailestingas jam. Įvykdyti nusikaltimai buvo sunkūs, o už tai tuo metu galiojusiame Baudžiamajame kodekse buvo numatyta išimtinė mirties bausmė.

Lemiamą nuosprendį V. Žibaitis išgirdo 1993 m. rugsėjo 2 d. Teismas paskelbė, kad V. Žibaitis turi būti sušaudytas. Jo bendrininkė, 41-erių baltarusė J. Ustinovič, išsisuko lengviau, ji buvo nuteista kalėti devyneriems metams.

REKLAMA

V. Žibaitis nesulaukė prezidento malonės, todėl bausmė jam buvo įvykdyta kiek daugiau kaip po keturių mėnesių. Žiaurus žudikas buvo sušaudytas 1994 m. sausio 27-ąją.

Kaip jau minėta, jis tapo ketvirtuoju iš septynių asmenų, kuriam po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje buvo įvykdyta mirties bausmė. Mirties akimirką V. Žibaičiui buvo 29 metai.


Rašyti komentarą...
R
Rykste
2019-02-12 08:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus rezultatai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų