Įvykius Kaune palygino su „Barnevernet“: policija buvo žmogiškesnė, nei vaiko teisės

 Kam apsimoka nebeatstatomai sugriauti vaikų pasitikėjimą tėvais? Kam apsimoka vaikų mamą uždaryti į areštinę? Laidoje „Prieš srovę“ kalbinti į skandalą dėl vaikų atėmimo papuolę kauniečiai Eglė ir Gintaras Kručinskai atskleidė, kad labiausiai juos šio skandalo įkarštyje nuliūdino Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos grubumas, kuris primena emigrantų siaubu vadinamos Norvegijos vaiko gerovės tarnybos „Barnevernet“ veiklos metodus.

G. Kručinsko teigimu, Kauno vaiko teisių tarnybos darbuotojai netgi nuliūdo, kai medicininėje vaiko apžiūroje medikai nerado jokių smurto žymių.

„Vaiko teisių atstovas, kai nerado prie ko prisikabint, žiūrėjo nusiminęs ir pasakė, jog praeitą kartą tėvas savo sūnui ant galvos šokinėjo“, – stebėjosi G. Kručinskas.

Gerų žodžių apie vaiko teisių tarnybos darbą nerado ir E. Kručinskienė. Moteris stebisi, kodėl vaikų netekusiems tėvams buvo draudžiama bendrauti su žiniasklaida ar samdytis advokatą.

„Įspūdžiai buvo nepakartojami… Aš tikrai noriu parašyti knygą, paprašyti kokio žmogaus mokančio rašyti, kad perteiktų viską, ką aš išgyvenau. Kaip tardo tave, klausinėja užrakintą už grotų ir dar kai duris tau užrakina arba atvedimas į tokią patalpą, kur liepia tau nuogai nusirengti, kad patikrintų ar neturi narkotikų. Manęs taip netikrino, nes buvo policininkai žmogiški arba jie matė, kad aš neturėsiu tų narkotikų įsikišus, jie man neliepė nusirengti. Ir tikrai policija buvo žmogiškesnė, nei vaiko teisės“, – prisiminimais dalijosi siaubą išgyvensui kaunietė.

(46 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įvykius Kaune palygino su „Barnevernet“: policija buvo žmogiškesnė nei vaiko teisės

Į bėdą patekusią šeimą užtarti norėjęs Seimo narys Mindaugas Puidokas Kaune nagrinėjant vaikų grąžinimo Eglei ir Gintarui Kručinskams atvejį buvo išprašytas su policija. Jo nuomone, vaikai buvo paimti iš šeimos „visiškai neteisėtai“.

„Ar mes esame kažkokia barbarų valstybė, kur viena tarnyba gali elgtis kaip tinkama. Tėtis atitiko visus teisinius reikalavimus, kad jam būtų sugrąžinti vaikai. Šiandien mes matome, kad posėdis, kuris turėjo trukti tris valandas trunka tris valandas ir atsakymo iki šiol nėra, o Seimo narys yra išprašomas su policija. Ar tai yra normalios teisinės valstybės bruožas“, – Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įgaliojimais piktinosi seimūnas.

Kručinskų šeimos advokatei kyla įtarimų, kad tarnyba užuot ieškojusi tiesos mėgino išgalvoti kaltinimus ir šmeižti tėvus. Rūta Visocnik stebisi, iš kur atsirado faktai, kad namuose rasti vaikų kankinimo įrankiai, o mama buvusi girta.

Visą „Prieš srovę“ reportažą žiūrėkite:

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-11-01 10:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesvarbu kaip bus vertinamas SADM tarnybų darbas ,bet manau tas atvejis gali pasiekti EŽTT. Vėl bus kaltas eilinis Lietuvos mokesčių mokėtojas tik ne Lietuvos valdininkai...
Atsakyti
0

K
Klaidas taisykime
2018-11-01 12:16:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokia vaikų " teisių " tarnyba yra svetimkūnis mūsų visuomenėje. Pagal politikų požiūrį į šią skandalingą problemą galima spręsti kas yra kas.Politikai prieš įstatymo pagimdymą dažnai sutirština spalvas .Taip buvo ir prieš alkoholio ribojimo įstatymo svarstymą, kada tautiečiai buvo traktuojami kaip didžiausi girtuokliai Europoje, taip ir po Matuko tragedijos ir emocijų gimė šis įstatymas.
Atsakyti
0

P
Puidokas juk pats balsavo
2018-11-01 10:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats Puidokas balsavo už tokį vaikų atėmimo įstatymą, taigi už tai, kas vyksta pagal šį įstatymą, Puidokas kaip įstatymų leidėjas pats ir atsako pirmiausia. O kad dabar cirkinasi, tai tik dėl savireklamos. Betgi jo niekas ir nepaklausia tiesiai, tai aš dabar klausiu: seimo nary, kaip tau sąžinė leido balsuoti už šleivą kreivą, netgi fašistinį įstatymą?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų