Įvertinkite eksperimentą: kaip greičiausiai judėti mieste?

Jeigu Jums reikėtų greičiau pasiekti kelionės tikslą, kokią transporto priemonę pasirinktumėte? Tie, kurie mano, jog su automobiliu atstumai visuomet greičiau įveikiami – klysta. Ir tai įrodė kauniečiai, lenktyniaudami tarpusavyje skirtingomis transporto priemonėmis ir skirtingais būdais.

Dviratininkas, bėgikas, automobilio vairuotojas ir troleibuso keleivė. Jie bandė išsiaiškinti, kuris iš jų penkių su puse kilometro kelio atkarpą iveiks pirmasis. Startavę vienu metu, kauniečiai pasuko į skirtingas puses: kas į stotelę laukti troleibuso, o kas bėgte  finišo link. Dauguma šio išbandymo dalyvių – tituluoti sportininkai, kurie ir kasdieniame gyvenime renkasi savas transporto priemones. Kelionės tikslą pirmasis pasiekė dviratininkas Mindaugas Pekarskas, aplenkęs net ir automobilį.

„Sekėsi gerai, važiavau pagrinde dviračių taku, bet reikėjo saugotis žmonių, nes jų vaikšto nemažai. Truputėlį gal sutrukdė remontai, vykstantys Laisvės alėjoje, bet šiaip viskas labai sklandžiai“, - šypsosi dviratininkas Mindaugas Pekarskas.

REKLAMA

Dviratininkas kelionės tikslą pasiekė per 9 minutes. Tik minute vėliau finišą pasiekė profesionalus bėgikas, maratonininkas Remigijus Kančys. Bėgikas sako, jog ir gyvenime labai dažnai pasikliauja savo kūnu ir trumpus atstumus įveikia nesinaudodamas jokia transporto priemone.

Žinomas lenktynininkas Deividas Jocius tikslą pasiekė trečiasis. Lenktynininkas sako, jog tikėjosi atvykti dar vėliau, mat, vidury dienos vykstančios kelionės automobiliu nėra pats greičiausias būdas.

Paskutinė atvykusi dalyvė – viešojo transporto keleivė. Moteris tikina, jog kelionė troleibusu pavyko sklandžiai, tačiau tvirtina, jog kartais pasirinkimas važiuoti dviračiu ar eiti pėsčiomis būna daug protingesnis.

Šis išbandymas buvo įžanga į Europoje prasidėjusią judrumo savaitę, skatinančią visuomenę pakeisti įpročius ir stengtis kuo daugiau judėti patiems ir mažiau važinėti automobiliais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų