Įvardino, kas nuolat rūko pigiausias cigaretes: tai – vyresnis nei 45 metų vyras iš provincijos

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) surengtoje spaudos konferencijoje pristatytas neapskaitytų tabako gaminių tyrimas. Išsiaiškinta, kad kas trečias išmestas tuščias cigarečių pakelis Lietuvoje – kontrabandinis.

Tyrimas sudarytas iš dviejų dalių: rūkančiųjų apklausos ir tuščių pakelių rinkimas.

Apklausos duomenys atskleidė, kad lietuviai yra linkę nelegalių tabako gaminių pirkimą pateisinti. Teigiamai vertina ar pateisina tokių gaminių vartojimą apie 60 procentų apklaustųjų.

Tyrėjų teigimų jaunimas ir moterys dažniau pasisako kategoriškai prieš kontrabandines cigaretes.

Rūkaliaus portretas

LSMU atliktas tyrimas išsiaiškino ir koks yra nelegalius tabako gaminius rūkančio lietuvio portretas. Tai yra 45 metų ar vyresnis vyras gaunantis mažesnes pajamas, gyvena ne didžiajame mieste, turi žemesnį išsilavinimą ir surūko daugiau nei vieną pakelį cigarečių.

Mokslininkų teigimu, toks portretas niekuo neišsiskiria iš kitų šalių. Jose nelegalias cigaretes vartoja panašus vartotojas.

Universiteto duomenimis beveik pusė rūkalių žino arba gali lengvai sužinoti, kur gali įsigyti nelegalių cigarečių

Nors tyrimo metu ir nesiekta išsiaiškinti kur yra kontrabandinių rūkalų „taškai“, tačiau net ir anonimiškai apklausti rūkantieji vengė atsakinėti į tyrėjų klausimus. Apklausos duomenimis kas dešimtas užtrauktas dūmas – nelegalus.

Išmesti pakeliai rodo tamsesnę pusę

Ištirti išmesti pakeliai atskleidžia, kad Lietuvoje iš tikrųjų surūkoma gerokai daugiau nelegalių tabako gaminių. Apie 30 procentų išmestų cigarečių pakelių buvo skirti ne mūsų šalies rinkai.

Mokslininkai įveikė daugiau nei tūkstantį kilometrų ir surinko 6,5 tūkstančio įvairių tabako gaminių pakelių.

Didžiausias nelegalių rūkalų pakuočių procentas rastas pasienio rajonuose ypač besiribojančiuose su Baltarusija.

Dalis pakelių – išmesti turistų

Mokslininkai pritaria, kad dalis jų surinktų tuščių pakelių gali būti palikti turistų, tolimųjų reisų vairuotojų ir kitų laikinai Lietuvoje apsilankančių žmonių iš užsienio.

Todėl šis pirmasis ne verslo užsakytas tyrimas LSMU teigimu galėtų tapti pagrindu tolesniems, tikslesniems tyrimams ateityje.

Su tyrimo medžiaga galite susipažinti čia.


Rašyti komentarą...
R
Robertas
2021-01-22 11:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiška nesąmonė tai ne amžius tai žmonių pajamos jeigu įsgalėtu ir jaustųsi oriai tikrai pirktų iš parduotuvės statistikai kai pateikiant duomenis pasistenk geriau atlikti darbą jums už tai moka
Atsakyti
-2

D
Dina
2021-01-22 11:25:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai musu lietuvos tabako gaminiai kainuotu kaip kontrabanda,tai pilieciai pirktu tai kas prekyboj. Bet atleiskit kai pokas cig.kainuoja vos ne penki eurai. Tai ir perkam kontrabanda,nes algos mazos.
Atsakyti
0

R
Remis
2021-01-22 11:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jos pigiau kainuoja tai ir ruko...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų