Ištyrė nužudymą Pumpėnuose: jaunuolis slėpė, ką padarė bibliotekininkei

Praėjusių metų lapkričio 22-ąją nedidelį Pumpėnų (Pasvalio raj.) miestelį sukrėtė kraupus 55-metų bibliotekininkės nužudymas. Dar didesnis šokas žmones ištiko, kai paaiškėjo, kad dėl nužudymo suimtas vos 20 metų jaunuolis.

Prabėgo kiek daugiau kaip puse metų ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai paskelbė apie ikiteisminio tyrimo pabaigą. Ši rezonansinė nužudymo byla yra perduodama į teismą.

Žiaurios aplinkybės

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis sakė, kad kaltinimai šioje byloje pareikšti vienam asmeniui:

„Kaltinimai pareikšti dėl išžaginimo, taip pat dėl itin žiauraus nužudymo siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą ir dėl nužudytai moteriai priklausančio turto vagystės. Tyrimas užtruko tik 6 mėnesius, tai yra gana trumpas laikas tokio pobūdžio tyrimams.“

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupi žmogžudystė Pasvalio rajone

Panevėžio Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus pridūrė, kad įtariamasis buvo sulaikytas viešoje vietoje Panevėžyje:

„Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis buvo suplanavęs daugiau vagysčių. Įtariamasis prisipažino dėl nužudymo. Vėliau jis prisipažino, kad išžagino moterį. Dalį iš moters pavogtų daiktų jis buvo užstatęs lombarde. Pareigūnams pavyko surasti ir nusikaltimo įrankį – peilį.“

Prokuroras D. Skrebiškis papildė, kad kaltinamojo parodymai nebuvo nuoseklūs: „Iš pradžių jis teigė, kad norėjo moterį tik apiplėšti. Bet vėliau nurodė kitą nusikaltimo tikslą. Jis pareiškė, kad norėjo moterį išžaginti. Po šio nusikaltimo jis nusprendė paslėpti kūną.

Tyrimo metu nustatyta, kad moteriai buvo durta ne mažiau kaip 22 kartus. Vėliau jis kūną paslėpė malkinėje. Tada jis pateko į nužudytos moters namus ir įvykdė vagystę. Prieš nusikaltimą jis vartojo alkoholį. Nusikaltimo įrankį – peilį – vaikinas pasiėmė iš namų.“

REKLAMA

Patvirtinta, kad jis gyveno kartu su tėvais. Pas savo auką kaltinamasis lankėsi ir prieš nužudymą. Apklausus vietos gyventojus paaiškėjo, jog kaltinamasis padėdavo moteriai ūkio darbuose. Už šį nusikaltimą asmuo gali būti nuteistas iki gyvos galvos.

Įtariamąjį sulaikė operatyviai

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad 2018-ųjų lapkričio pabaigoje Pasvalio rajone, Pumpėnų miestelyje, įvykdyto žiauraus nusikaltimo tyrimas greitai įgavo pagreitį. Pareigūnams pavyko operatyviai sulaikyti 55-erių moters nužudymu įtariamą asmenį.

Paaiškėjo, kad žiaurų nusikaltimą galėjo įvykdyti vos 20 metų jaunuolis. Jis policijos pareigūnams yra žinomas, anksčiau buvo teistas. Pirminiais duomenimis buvo teigta, kad moteris galėjo būti nužudyta, siekiant įvykdyti vagystę.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas pasakojo, kad įtariamasis sulaikytas dėka operatyviai reagavusių pareigūnų veiksmų.

Surado brolis

55 metų moters kūnas rastas su daugybinėmis durtinėmis žaizdomis nugaroje. Nužudytoji dirbo bibliotekininke, jos pasigedo brolis. Ji kelias dienas neatėjo į darbą, tai sukėlė nerimą, nes moteris buvo pareiginga.

„Niekada pas ją naktimis nedegdavo šviesa. O šią naktį degė, sunerimau“, – pasakojo kaimynė Malvina. „Brolis sako, Stase, ar tu nematei Virgutės, antrą dieną darbe nėra, o pareiginga. Man taip kažkaip šiurpas, sakau tu pažiūrėk malkinėj ar vonioj, negera paliko. Tada netrukus atvažiavo greitoji, išėjo sesuo, sako, gi atradom malkinėj“, – apie kraupų įvykį pasakojo kita kaimynė Stasė.

Kaimynės pasakoja, kad moteris dirbo miestelio gimnazijos bibliotekininke. Tvarkinga kaimynė name gyveno viena, vaikai jau suaugę, o į darbą visuomet žiūrėjo pareigingai. Todėl artimieji sunerimo, kai net kelias dienas negalėjo su moterimi susisiekti.

Telefonas buvo išjungtas, o durys užrakintos. Kadangi viduje degė šviesos, o namai buvo sujaukti, brolis į vidų pateko per langą. Tačiau sesuo buvo dingusi kaip į vandenį.

REKLAMA

„Aš kai pasakiau, kad šviesa degė, tai jis kažkiek apsidžiaugė, reiškia, sako, viskas gerai, nes telefonas 4 dienas neatsako, jos pačios antrą dieną darbe nebuvo, taip niekada nedarydavo“, – pasakoja kaimynė.


Rašyti komentarą...
J
Ju
2019-06-13 13:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji reketu sodinti i sunkiuju darbu kaliema ir nešerti darmavai iki givos galvos
Atsakyti
0

R
Reda
2019-06-13 14:47:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks čia "jaunuolis"? Naudokite kitą žodį - monstras, išgama, mėšlo gabalas.....Nuolat besikartojantys tokie atvejai rodo ne tik ne reto LT "jaunuolio" sužvėrėjimą, bet ir požiūrį į moterį kaip sekso objektą. Būtina imtis agresyvumo problemos iš esmės - sustiprinti lytinį švietimą mokyklose, duoti per marmūzę visokiems selams, kurie viešai grasina moteriai " pi..., kad daugiau neatsikelsi" (dėl to, jog mergina "išdrįso" treniruotis boksą) , netoleruoti kitų mačo šovinistinių ir patriarchalinių pasisakymų ir t.t. Kaip sakė viena užsieniečių šeima , išgyvenusi Lietuvoje kelis metus:" Didžiausia LT bėda yra jauni Lietuvos vyrai - dažnai nekultūringi, menkai išsilavinę, triukšmingi ir labai agresyvūs". Tiksliai taip.
Atsakyti
0

i
irena
2019-06-13 13:57:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik mirtis tokiam tironuj jis jau antžmogis,visus kurie žudo ir itin žiaurei be pasigailėjimo,supūdyti,reik,jokia religija čia nepadės,ir jokie kvaili istaymai,ale žmogaus teisės,nepadės,galva už galva.kai prieš kelis šimtmečius buvo,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų