Žinių radijas

Prezidentės Dalios Grybauskaitės lankymasis tautinių bendrijų teritorijose tėra politikos imitacija, kuri nestiprina tautinių bendrijų pasitikėjimo Lietuva, „Žinių radijui“ antradienį sakė istorikas Algimantas Kasparavičius.

„Viena vertus, prezidentė žaidžia savo reitingų naudai, pasakydama vieną ar penkis sakinius vienos ar kitos tautinės bendrijos kalba, nuvykdama viena ar kita proga į vieną ar kitą kaimelį, kuriame daugumą sudaro vienos ar kitos tautinės bendrijos atstovai ir kitu atveju nesiimant spręsti tų esminių klausimų, kuriuo kelia tos tautinės bendrijos Lietuvoje – ar tai būtų lenkai, ar tai būtų rusai. Šiuo atveju aš matau ne realią politiką, bet tos politikos imitaciją, tam tikrus žaidimus, kurie tikrai nestiprina tautinių bendrijų pasitikėjimo Lietuvos valstybe ir Lietuvos valdžia“, – laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo A. Kasparavičius.

Pasak jo, Lietuvos valstybės ir tautinių bendrijų santykiai per pastaruosius 5-10 metų ne gerėjo, o stagnavo, dažnai net eidami „diskreditacijos linkme“.

REKLAMA

„Jeigu Lietuvos valstybingumas būtų pakankamai pajėgus, efektyvus ir progresyvus, tai mokėti valstybinę lietuvių kalbą, mokytis ta kalba universitete, bendrauti ta kalba, turėti tarnybą šioje valstybėje būtų prestižas. Tai būtų akivaizdu ne tik lietuvių tautybės žmonėms, piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje, bet ir visai plejadai tautinių bendrijų atstovų. Deja, šiandien taip nėra“, – sakė A. Kasparavičius.

Parengė Ieva Kazlauskaitė


Rašyti komentarą...
*
*****
2014-09-16 18:20:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
PAGAL EVROPO STANDARTU (VISI LIESBIJAICIAI)...........
Atsakyti
0

S
Saule
2014-09-16 19:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grybauskaite tvarkosi Lietuvoje jau ne kaip savame kieme,bet kaip savame tvarte
Atsakyti
0

K
Kęstas
2014-09-16 22:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nevežkime svetimų, mokykime saviškius. Sutvarkykime universitetus. Ar gera ta ligoninė, kurioje gydosi tik sveikiausi žmonės? Bloga, nes neturi patyrimo, kaip gydyti labiausiai sergančius. Panašiai ir universitetai turi būti skirstomi į geresnių ar blogesnių grupes: geriausi ir daugiausiai valstybės paramos gaunantys turi būti tie universitetai, į kuriuos įstoja mokiniai, kurie blogiau mokėsi mokykloje, bet, baigę universitetą, gauna geresnius atlyginimus.

Kas tokią analizę turi atlikti? Tik jau ne mokiniai, nes jie stoja į universitetą tik vieną kartą gyvenime, todėl negali pasirinkti objektyviai. Valstybė, kuri duoda universitetams pinigus, privalo atrinkti geriausius universitetus ir juos paremti, paskelbiant analizės rezultatus viešai. Na o bedarbių kalvėms valstybė privalo visai neduoti valstybės pinigų.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų