Įstatymo projektas dėl Lukiškių aikštės: dėmesį nori skirti laisvės kovoms, o ne pliažui

Seime juda į priekį įstatymo projektas dėl sostinės Lukiškių aikštės – siūloma įtvirtinti, kad jos memorialiniai akcentai būtų skirti laisvės kovoms.

31

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laisvalaikis Vilniaus Lukiškių aikštėje

Už tokį valdančiųjų valstiečių registruotą projektą penktadienį balsavo 44 Seimo nariai, prieš buvo 12 ir susilaikė penki parlamentarai. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo, jis planuojamas pirmadienį.

Projektą dėl Lukiškių aikštės memorialinio statuso valdantieji registravo reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui.

Laisvės partijos atstovas sostinės meras Remigijus Šimašius laikosi pozicijos, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.

Projektas buvo pateiktas ketvirtadienį ir svarstomas skubos tvarka – valdantieji siekia jį priimti iki pavasario sesijos pabaigos antradienį.  

Įstatymo projekte rašoma, kad memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai „turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą“.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Jame teigiama, kad „aikštės dabartinė būklė bei tvarkymo būdas neatitinka jos istorinės ir urbanistinės reikšmės bei kelia grėsmę suniekinti Tautos istorinę atmintį“.

Sostinės Lukiškių aikštėje Vilniaus savivaldybės valdžios sprendimu įkurtas laikinas paplūdimys susilaukė prieštaringų vertinimų tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos politikų.

Kritikai teigia, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nesitarta nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. 

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienio rytą. 

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

REKLAMA

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Valstybinė kultūros paveldo komisija šią savaitę pareiškė, kad Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtas laikinas paplūdimys nedera su jos istorine ir memorialine reikšme.


Rašyti komentarą...
K
Kliūna jei tik tauta neverkia, o džiaugi
2020-07-03 11:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks nuostabus sprendimas miestui, traukos centras, kiek laimingų šeimų gali atsipalaiduoti šiek tiek nuo covidinio streso, tai vėl negerai seimūnams pensininkams..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų