Iš socialdemokratų lūpų – ir noras dirbti opozicijoje, ir pageidavimas G. Paluckui atsistatydinti Įteisinta valstiečių ir socialdemokratų frakcijų koalicija

Seime įteisinta valstiečių ir socialdemokratų frakcijų koalicija po to, kai dalis Socialdemokratų frakcijos narių nepaisė partijos sprendimo palikti valdančiąją koaliciją ir pasirašė susitarimą su valstiečiais. Vis dėlto ne visi socialdemokratai palaiko naująją valdančiąją koaliciją. Kol vieni ragina socialdemokratus sąžiningai trauktis į opoziciją, kiti norėtų, kad atsistatydintų partijos lyderis G. Paluckas.

Po to kai Lietuvos socialdemokratų partijos taryba nusprendė palikti valdančiąją koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pirmadienį paaiškėjo, kad Socialdemokratų partijos frakcija Seime pasirašys su valstiečių frakcija susitarimą dėl bendradarbiavimo.

Už tolimesnį bendradarbiavimą su valstiečiais balsavo 10 Socialdemokratų frakcijos narių – frakcijos seniūnas Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Algirdas Butkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Antanas Vinkus, taip pat Socialdemokratų frakcijai priklausantis „darbietis“ Valentinas Bukauskas.

REKLAMA

Prieš – 4 – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, susilaikė Julius Sabatauskas. Balsavime nedalyvavo Algimantas Salamakinas, Petras Čimbaras, Mindaugas Bastys ir Linas Linkevičius. Tačiau du pastarieji pasirašė po susitarimu dėl bendradarbiavimo su valstiečiais.

Didžioji dalis – trylika – Socialdemokratų partijos frakcijos narių savo parašais parėmė koaliciją su „valstiečiais“. Jai nepritariantieji palikti frakcijos neplanuoja.

Arba darbas opozicijoje, arba G. Palucko atsistatydinimas

Seimo narys, socialdemokratas Algimantas Salamakinas piktinasi, kad dalis frakcijos narių nepaisė savaitgalį priimto partijos tarybos sprendimo ir užuot pasitraukę į opoziciją sudarė naują bendradarbiavimo sutartį su valstiečiais.

„Frakcija neatsiranda iš kažkokio nekalto prasidėjimo. Frakcija atsiranda iš partijos surinktų balsų skaičiaus. Jeigu partija priima tokį sprendimą, tai vienareikšmiškai turi paklusti tam sprendimui, nes esame partijos eiliniai. Todėl, mano nuomone, aš lieku partijoje, lieku frakcijoje, kuri tikra. Kiek ten mūsų bus, šeši ar septyni, nežinau. O kolegos, kurie nepakluso partijos sprendimui, turi paprasčiausiai išeiti iš partijos ir nesukelti vargo Etikos komisijai. Jeigu partijos Taryba priėmė sprendimą nutraukti sutartį, tai frakcijai tai yra privalu. Mes neturime pasirinkimo. Mes turime išeiti iš koalicijos ir būti opozicijoje“, - tv3.lt kalbėjo A. Salamakinas.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2017-09-26 12:37:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepasiduok G.Paluckai, laikykis partijos priimtų nutarimų. Matai, seni perdylos kaip nori to LOVIO.V arik juos iš partijos- ateis mes jauni.NEREIKIA tokių išverstaskurių.Partija turi APSIVALYTI. Jie į sekantį seimą nebus išrinkti.Tegul žino su kokia partija atėjo.LAUK iš partijos ir iš LSD partijos seimo frakcijos.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų