Iš prezidentės 5 mln. eurų reikalavusiam bedarbiui labai nepasisekė

Sukūręs verslo planą, kaip tapti milijonieriumi reketuojant Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, bedarbis Justinas Survila užsidirbo laisvės atėmimą, tačiau realios bausmės už grotų išvengė, rašo naujienų portalas sekunde.lt.

Beprecedentę bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas 23-ejų anykštėnui paskyrė 2,8 m. laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant pusantrų metų. Per tą laiką J. Survila įpareigotas neišvykti iš savo gyvenamosios vietos be teisėsaugos žinios. Be to, prezidentūros baugintojui priteista per artimiausią pusmetį nemokamai atidirbti 50 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentės reketininkas atgailaus globos namuose

Iš anykštėno kaip nusikaltimo įrankis konfiskuotas mobilusis telefonas, iš kurio buvo siunčiamos grasinančios žinutės prezidentūrai.

Tokį nuosprendį J. Survila per 20 dienų dar gali apskųsti aukštesnės instancijos apeliaciniam teismui.

Prezidentūros baugintojui prokuroras prašė skirti 4 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pustrečių metų.

Baugino susprogdinti mokyklas

J. Survila iš Anykščių rajono, dviejų mažamečių dukrų, kurių viena auga pas globėjus, kita – vaikų globos namuose, tėvas, reketu bandė susigrąžinti vieną iš mergaičių. Jis prezidentei Daliai Grybauskaitei davė penkias dienas surinkti nurodytą sumą, kitaip grasino susprogdinti po dvi bombas penkiose šalies mokyklose.

REKLAMA

10 klasių išsilavinimą turintis bedarbis J. Survila iki tol su teisėsauga problemų turėjo tik dėl įsigyto vieno kontrabandinių cigarečių pakelio, tačiau jo užmojai prievartauti pinigus pranoko patyrusių nusikaltėlių.

Šių metų vasario 25 dieną iš savo mobiliojo ryšio telefono, prisijungęs prie dviejų savo elektroninio pašto dėžučių, parašė ir Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijai išsiuntė du analogiško turinio elektroninius laiškus.

Juose vyras grasino susprogdinti po dvi bombas penkiose Lietuvos mokyklose. Kad to neatsitiktų, reikalavo, jog prezidentė per penkias dienas surinktų ir perduotų jam penkis milijonus eurų. Laiškuose reketininkas nurodė, kad pinigų perdavimo vietą ir laiką praneš vėliau.

Vieno iš jo elektroninio pašto adresas skambėjo gana grėsmingai ir galėjo sukelti asociacijas su terorizmu. Jis prasidėjo žodžiu „habibas“. Kadangi išsiuntęs pirmąją grasinamą žinutę prezidentūrai vyras nesulaukė jokio atsako, po keliolikos minučių išsiuntė kitą, o kad būtų įtikinamiau, „prikabino“ internete surastų bombų nuotraukas. Sveiku protu nesuvokiamai keistai pasielgusio J. Survilos psichiką tyrę specialistai nustatė, kad jis gali atsakyti už savo veiksmus.

Tikėjosi prasigyventi

Teisme J. Survila pripažino savo kaltę. Bedarbis pasakojo, kad jam paskambino buvusi žmona, kuri kartu su jo ketverių metų dukra gyvena Kaune. Ji pranešė, kad šio miesto vaiko teisių specialistai iš jos paima dukrelę ir ją apgyvendins vaikų globos namuose.

Pasak J. Survilos, buvusi jo sutuoktinė turi problemų dėl alkoholio. Jos sakėsi jau anksčiau žinojo, kad jo vyriausią dukrą gali ištikti jaunėlės, kurios susilaukė su kita, taip pat svaigalais piktnaudžiaujančia moterimi, likimas – mažylė jau kuris laikas auga vaikų globos namuose.

Abiem vaikams išlaikyti iš anykštėno priteisti alimentai – vyriausiai dukrai 100 eurų per mėnesį, jaunesnei – po 75 eurus. Vienai alimentų jis nemoka nuo šių metų birželio, kitai – nuo kovo mėnesio.

Tėvas vaiko teisių specialistų prašė atiduoti jam auginti vyresnę dukrą, tačiau jam buvo pasakyta, kad privalo turėti nuolatinę gyvenamąją vietą ir nuolatines pajamas.

REKLAMA

Iš buvusios žmonos išgirdus, kad dukrelė išvežama į vaikų globos namus, J. Survilai į galvą šovė mintis reketuoti prezidentę.

Per apklausą jis nurodė, kad buvo labai supykęs ant valdžios. Teisėjo paklaustas, ar nepagalvojo, kad gyvenamąją vietą ir nuolatines pajamas galėtų turėti dirbdamas, teisiamasis atsakė neigiamai.

Grasino iš sesers telefono

Grasinamus laiškus į prezidentūros kanceliariją jis išsiuntė iš savo sesers mobiliojo telefono, nes jo buvo sugedęs. J. Survila negalėjo logiškai paaiškinti, kodėl reikalavo tokios didelės sumos.


Rašyti komentarą...
j
juozas
2016-11-21 16:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet vaikus daryti labai gerai orientuojasi.Debilo gabalas,ir tiek.
Atsakyti
0

S
Simonas
2016-11-21 17:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atvirkščiai, jam labai pasisekė. Už tokius fintus priklausytų ne juokingi teismo nuosprendžiai, o ilgas ir skausmingas "bananų balius", verčiantis auklėjamąjį spėlioti - liksiu gyvas ar užmuš.
Atsakyti
0

A
As
2016-11-21 18:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O fotografas, tai gal girtas buvo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų