Iš premjero lūpų – užuomina, galinti reikšti karą tarp jo ir prezidentės

Prezidentės Dalios Grybauskaitės politine arogancija vykdant reformas apkaltintos Vyriausybės vadovas teigia, nematantis ministrų kabinete arogancijos. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, visos reformos derinamos su visuomene, tad kaltinimus arogancija jis atmeta.

„Tikrai nematau politinės arogancijos, kiekvieną reformą pradėdami ją pristatome - pirmiausiai tiek gaires, tiek idėjas, tada kviečiame diskutuoti, atsiranda kai kuriais atvejais darbo grupės. Tikrai Vyriausybėje visos reformos vyksta derinamos su profesinėmis sąjungomis, darbuotojais, bendruomene. Taip buvo su švietimo, urėdijų reformomis“, - LRT radijui antradienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, nors prezidentė paragino keisti nuo liepos įsigaliojusį Darbo kodeksą, dėl to apsispręs Trišalė taryba.

„Jeigu manoma, kad Darbo kodekso viena ar kita norma yra netinkama, bus monitoringas, stebėjimas pusės metų ir grįšime prie šito klausimo. Žiūrėsime, kokie yra trūkumai, kokie netobulumai. Tada vėl, nepaisant bet kokių nuomonių, procesas bus Trišalėje taryboje. Tik ten matome tikrą socialinio dialogo prasmę“, - teigė ministras pirmininkas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė sulaukė prezidentės kritikos. 

Pasak D.Grybauskaitės, svarstant Darbo kodeksą vyko tik derybų imitacija, o pažadai geriau apsaugoti darbuotoją liko neįgyvendinti.

„Kai nekalbame su žmonėmis, kai paliekame darbuotojus prieš stipresnį – tai yra verslo atstovus – be pagalbos Trišalėje taryboje, kai politikai mėgina pasislėpti ir paslėpti savo atsakomybę už Trišalės tarybos nugarų – tai koks pasitikėjimas gali būti tokiu Darbo kodeksu? Aišku, jis taisytinas ir jį reikės taisyti“, – sakė prezidentė.

Kritikai perspėja

Naujasis Darbo kodeksas įsigaliojo šeštadienį. Jo rėmėjai sako, kad lankstesni darbo santykiai paskatins investicijas ir darbo vietų kūrimą. Kritikai perspėja, kad žmonės bus mažiau apsaugoti, nes kodeksas palengvina darbuotojų atleidimą iš darbo.

REKLAMA

D.Grybauskaitės vertinimu, darbo santykių, aukštojo mokslo bei urėdijų pertvarkos buvo pradėtos klaidingai ir sukėlė gyventojų nepasitenkinimą „ne tik dėl turinio elementų, bet ir dėl to, kaip tai buvo daroma“.

„Darant bet kokias reformas pirmiausia būtina žinoti, ko nori. Antra, įtikinti visuomenę ir su ja kalbėtis, girdėti, ką sako kiti. Tik radus konsensusą ir kompromisą eiti su rimtomis reformomis. Dabar daroma atvirkščiai“, – kalbėjo prezidentė.

 

 


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-07-04 09:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubilius nebuvo arogantiškas ir viską darė derindamas su liaudimi. Bet juk laisvė- ne sotus skrandis ir geriau bankrutavę žmonės, nei bankrutavusi valstybė. Todėl prezidentei nei viena kita partija nebuvo ir nebus gera :)
Atsakyti
-1

A
Ana
2017-07-04 11:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gintarai,

partija negal būt nei gera, nei bloga (ne merga gi), anoji turi būti tarpe savęs susikalbanti ir priimanti teisingiausią sprendimą dėl paprasto ir doro žmogaus.
Atsakyti
0

f
fani
2017-07-04 22:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Brangi Prrezidente, o kodel tautos nieks neatsiklause del ES, del Lito praradimo? Kas apgavo liaudi, pazadais, kad nebrangs po pasikeitimo niekas??? Juk nebuvo tada sitos vyriausybes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų