• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kitų metų biudžete būtina didinti finansavimą keliams ir švietimui. Šalies vadovas negailėjo kritikos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, kuris, prezidento nuomone, į derybas su streikuojančiais mokytojais atėjo visiškai nepasiruošęs.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kitų metų biudžete būtina didinti finansavimą keliams ir švietimui. Šalies vadovas negailėjo kritikos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, kuris, prezidento nuomone, į derybas su streikuojančiais mokytojais atėjo visiškai nepasiruošęs.

REKLAMA

„Aš manau, kad tų galimybių būtinai reikia ieškoti, nes iš to, kas yra planuojama, netenka tikėtis, kad mes galėsime skirti gerokai daugiau, realiai daugiau, lėšų kelių plėtrai ir modernizavimui. Tai yra visuotinė problema ir mes turime suvokti jos mastą. Tai nėra taip, kad nuvažiuoji į vieną ar kitą savivaldybę ir skundžiamasi tragiška kelių būkle.

Šiandien beveik visos savivaldybės skundžiasi tragiška kelių būkle. Svarbiausia, kad infliacijai esant tokio lygio, tie kuklūs nominaliniai pakeitimai ar lėšų padidėjimai nepadengia infliacijos, o tai reiškia tik vieną – kitais metais turėsime realiai dar mažiau lėšų šitam nepaprastai svarbiam tikslui“, – Kelmėje susirinkusiems žurnalistams teigė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

„Keliai svarbūs ne tik patys savaime, bet keliai svarbūs įgyvendinant ir mūsų švietimo, sveikatos apsaugos sistemos reformas. Jose daug kas pakabinta ant pavežėjimo paslaugos. Jei ši paslauga negali būti normaliai suteikta dėl to, kad technika byra važiuodama duobėtais keliais, natūralu, kad šioje sistemoje atsiranda silpnoji grandis ir šiuo metu tai yra keliai“, – pridūrė jis.

REKLAMA

G. Nausėda biudžeto projekte pasigedo ir daugiau pinigų šeimoms ir vaikams. Prezidentas sako, kad jo komanda teiks neapmokestinamojo pajamų dydžio šeimoms klausimą Seimui ir tikisi palankaus požiūrio į siūlymą.

„Žiūrėkime, kaip biudžeto svarstymas vyks toliau“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas pasisakė ir apie toliau besitęsiantį mokytojų streiką.

„Situacija šiek tiek pakliuvo į akligatvį, kadangi, tenka pripažinti, ministras savo portfelyje deryboms beveik nieko neturėjo. Kuomet švietimo profsąjunga, kuri streikuoja, buvo apsilankiusi pas mus, buvo pasirengusi kompromisiniams pasiūlymams, bet apie jokį kompromisą nebuvo galima kalbėti, nes nuėję į Švietimo ministeriją jie sužinojo, kad nė per milimetrą nieko kito pasiūlyta nebus. Keistoka įsivaizduoti derybas, kur viena iš pusių yra absoliučiai nepasirengusi bet kokioms nuolaidoms“, – sakė šalies vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda teigė, kad situacija yra komplikuota. Pasak prezidento, jis nesiims profsąjungai rekomenduoti imtis vienokių ar kitokių veiksmų. G. Nausėdos teigimu, jo, kaip šalies vadovo, nuostata – kad švietimo ir ugdymo procesas būtų sklandus, kad jo netrikdytų tokio pobūdžio konfliktai.

„Deja, situacija yra tokia, kokia yra ir aš nekvestionuoju profsąjungų teisės streikuoti ir ginti savo narių interesus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas taip pat atvirai kritikuoja Lietuvos institucijas dėl negebėjimo operatyviai į gimtinę pargabenti Izraelyje esančių šalies piliečių. Šalies vadovas pagalbos ketina kreiptis į Lenkiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda pirmadienį dirba Kelmėje, čia susitiko su rajono meru Ildefonsu Petkevičiumi, vėliau susitiks vietos bendruomene.

Susitikime su meru šalies vadovas ketino aptarti investicijų regione apimtis, švietimo situaciją rajone, sveikatos reformos eigą, savivaldybių savarankiškumą sprendžiant socialinės politikos klausimus, jaunimo žalingų įpročių prevenciją ir kontrolę, kitus savivaldai aktualius klausimus, BNS nurodė prezidento spaudos tarnyba.

REKLAMA

Šalies vadovas Kelmės Visuomenės sveikatos biure susitiks su visuomenės sveikatos specialistais, gydytojais, socialiniais darbuotojais aptarti priklausomybių ligų valdymo, prevencijos ir pagalbos priklausomiems asmenims, psichikos sveikatos klausimus.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje G. Nausėda susitiks su rajono gimnazijų vyresniųjų klasių gimnazistais ir dalyvaus pilietiškumo pamokoje.

Vizito metu G. Nausėda padėjo gėlių prie paminklo dvarininkui, visuomenės ir kultūros veikėjui, rašytojui, knygnešiui bei Šaulių sąjungos įkūrėjui Vladui Putvinskiui-Pūtviui ir atminimo lentos jo tėvui, Žemaitijos bajorui Rapolui Putvinskiui.

Darbo dienos vakarą G. Nausėda susitiks su Kelmės rajono bendruomene.

Vizito metu G. Nausėdą lydės ir sutuoktinė Diana Nausėdienė, ji apsilankys Samariečių bendrijos Vaikų dienos centre, aplankys „Lietuvos galios“ iniciatyvoje dalyvaujančią Budraičių kaimo bendruomenę.

Viešpatėli, kaip yra sunku ir gėda tokį straipsnį ir pamastymus skaityti. Kas šį ministrą paskyrė ir visai neseniai? Kas labai aukštai jį vertino? Kaip staiga visi viską pamiršta...
GERB NAUSEDA ATSAKYKIT IS KOKIU LESU DUOTI MOKYTOJAD PINIGU GAL PENSININKAM NUIMTI AR GYDYTOJAM GERIAUSIAS VARIANTAS IS JUSU ATLYGIO !
kalba apie kelius, vadovėkių mokyklose nėra, tėvai blaškosi, pirktų, bėda ir knygynuose nėra..... apie ką šnekam. Reformos, algų kėlimas, vaikams net mokytis iš ko nėra.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų