Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sraigtasparnis neteisėtai kirto Lietuvos bei Baltarusijos sieną ir į Baltarusijos teritoriją įskrido apie tris kilometrus, pranešė šios šalies Gynybos ministerija.

REKLAMA

"Birželio 28 dieną 10 val. 39 min. Baltarusijos pasienio tarnybos užfiksavo oro erdvės pažeidimą - mažas skraidantis aparatas iš Lietuvos įskrido į Baltarusijos gilumą apie tris kilometrus šiauriau Gardino", - teigiama Baltarusijos gynybos ministerijos pranešime, kuriuo remiasi naujienų agentūra "Interfax".

Baltarusijos pareigūnai pabrėžė, kad oro pajėgos iškart buvo pasirengusios pakilti, bet išsiaiškinta, kad pažeidėjas - civilinis orlaivis.

Baltarusijos karinės aviacijos tarnybai Lietuvos oro erdvės kontrolės centras nurodė, kad buvo pateikta "paraiška skristi sraigtasparniu "Eurocopter-120" iš Vilniaus į Varšuvą; starto laikas 10 val.".

"Atsižvelgę į gautą informaciją, taip pat sudėtingas civiliniam orlaiviui meteorologines sąlygas ir remdamiesi humaniškumu, kad būtų išsaugotos žmonių gyvybės, priešlėktuvinės gynybos priemonės oro erdvės pažeidėjo atžvilgiu nebuvo panaudotos", - sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pažymima, kad "informacija apie šį incidentą perduota Baltarusijos URM, kuri priimtų adekvačias reagavimo priemones".

Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS penktadienio vakarą sakė, kad jokios oficialios informacijos apie įvykį iš Baltarusijos kol kas negauta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų