Filosofė apie savo sveikatos būklę pranešė šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje įkeltame vaizdo įraše.
„Sveiki, štai ir aš, kaip matote, ligoninėje. Esu po komos, bet kalbu, rašau, nematote, bet netrukus pamatysite, kad vaikštau. Jokių liekamųjų reiškinių po reabilitacijos nebeliks“, – taip vaizdo įrašą pradėjo N. Vasiliauskaitė.
Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, sveikatos problemos N. Vasiliauskaitę ištiko prieš maždaug tris savaites.
Nida Vasiliauskaitė dėkojo medikams už išgelbėtą gyvybę
Filosofė teigė, jog vaizdo įrašu pasidalijo, norėdama paneigti sklindančias paskalas ir gandus, bei norėdama padėkoti RVUL reanimacijos skyriaus medikams, neurochirurgui prof. dr. Gyčiui Šustickui, atlikusiam operaciją.
„Tiek ligoninei apskritai, tiek konkrečiai medikams, kurie padėjo man likti šiapus, balansuojant ant gyvybės ir mirties slenksčio.
Pirmiausia, aukščiausios kvalifikacijos neurochirurgui, turinčiam pelnytą tarptautinę reputaciją, atlikusiam man operaciją, kuri yra jo pasididžiavimas, gal nebus perdėta pasakyti, kad tai – jo šedevras.
Jis viską atliko idealiai, puikiai, jo dėka šiandien esu čia ir galiu kalbėtis su jumis“, – pasakojo N.Vasiliauskaitė.
„Noriu padėkoti ir reanimacijos skyriaus medikams, taip pat kineziterapeutui, kuris man padeda ir padės atgauti tai, kas prarasta dėl priverstinio nejudrumo. Taip pat seselėms, paramedikams, operatyviai atvykusiems ir pristačiusiems mane į ligoninę. Žodžiu, visiems tiems, kurie prisidėjo prie mano gerovės ir galimybės sėkmingai išsikapstyti iš komos ir baisios operacijos. Šie žmonės yra mūsų šalies tikras lobis. Džiaugiuosi, kad tokiomis aplinkybėmis teko susidurti būtent su jais, jų darbas vertas aukščiausios pagarbos. Dar kartą, labai ačiū už viską, ką dėl manęs padarėte“, – tiesioginę transliaciją baigė N.Vasiliauskaitė.
Apie smegenų aneurizmą
Smegenų aneurizma – susilpnėjusi arba išplonėjusi vieta galvos smegenų sienelėje. Veikiant arteriniam kraujo spaudimui, ši vieta išsiplečia ir susiformuoja „balionas“, kuriame cirkuliuoja kraujas.
Svetainės manodaktaras.lt duomenimis, apie 5 proc. Lietuvos gyventojų turi smegenų aneurizmas. Per metus smegenų aneurizma plyšta apie 300 žmonių. Rizika, kad turima smegenų aneurizma plyš, siekia 1,5 proc.
Neplyšusi smegenų aneurizma paprastai nesukelia jokių simptomų ir gali būti pastebėta tik atsitiktinai atliekant galvos magnetinio rezonanso tyrimą dėl kitų priežasčių. Didelės arba gigantinės aneurizmos, atsižvelgiant į jų lokaciją smegenyse, gali užspausti galvinius nervus, smegenų dangalus, aplinkinius smegenų audinius ir išprovokuoti skirtingus simptomus:
- dvejinimąsi akyse;
- skausmą virš/už akies;
- vienos kūno pusės rankų arba kojų tirpimą, silpnumą;
- kalbos ir atminties sutrikimus;
- traukulius
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!