Iš aukšto rango Aljanso pareigūno – svarbus pažadas dėl Rusijos

NATO neatsisakys papildomų saugumo priemonių Rytų Europoje mainais į galimą Rusijos pagalbą kovojant su terorizmu, ketvirtadienį pareiškė į Vilnių atvykęs aukšto rango Aljanso pareigūnas.

11

 NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexander'as Vershbow (Aleksandras Veršbau) sakė tikintis, kad Vakarų ir Rusijos pozicijos dėl kovos prieš terorizmą gali suartėti, tačiau pabrėžė, kad tai nepakeis NATO atsako į Maskvos veiksmus Ukrainoje.

„Tikiuosi, kad vykstantys diplomatiniai kontaktai gali suartinti mūsų pozicijas. Bet Rusija taip pat kelia klausimą, ar mes turėtume bendradarbiauti kovoje prieš terorizmą ir nutraukti priemones, kurių imtasi reaguojant į jų agresiją prieš Ukrainą. Mes neketiname daryti jokių mainų“, - žurnalistams sakė A.Vershbow.

„Rusija pamynė esminius Europos saugumo sistemos principus įvykdydama agresiją. Net jei mums reikės glaudžiau bendradarbiauti kovojant prieš terorizmą, mes neketiname atsisakyti tvirto atsako į agresiją (prieš Ukrainą) ir neteisėtą Krymo aneksiją“, - pridūrė jis bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

REKLAMA

NATO pareigūnas tokią poziciją išsakė praėjus dienai po to, kai Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, reaguodamas į išpuolius Briuselyje, paragino Europą atsisakyti „geopolitinių žaidimų“ ir susivienyti ties pastangomis kovoti su terorizmu.

A.Versbow sakė manantis, kad visos Aljanso valstybės remtų glaudesnį bendradarbiavimą su Maskva pažabojant terorizmą, kuris Maskvai aktualus dėl situacijos Šiaurės Kaukaze.

Tačiau jis kartu atkreipė dėmesį, kad lieka neatsakytų klausimų dėl tikrųjų Rusijos tikslų Sirijoje - jo teigimu, Vakarams atrodo, kad Rusijos intervencija pirmiausia buvo skirta prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui) paremti, o ne kovoti su „Islamo valstybės“ grupuote.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NATO žada nemainyti Rytų Europos saugumo į Rusijos pagalbą kovojant su terorizmu


Rašyti komentarą...
L
Liuksas
2016-03-24 12:46:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liuks Lietuva ir faina Panele
Atsakyti
-1

z
zoro
2016-03-24 13:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
bla bla bla bla,lietuvele siems sunsnukiams reikalinga tik kad nekariauti savo zemeje,,mano asmenine nuomone
Atsakyti
-2

J
Je
2016-03-24 12:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES yra aptingusi nelanksti ir sunkiai valdoma organizacija . Tai pastebi ir amerikonai. Rusija pasinaudojo Ukrainos pilietiniu karu ir be šūvio atplėšė Krymą. Vakarai pralošė Ukrainoj ideologinę kovą. Korumpuota ir nevieninga ukrainiečių valdžia nieko gera nežada vietiniams gyventojams.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų