Idėją rengti naują referendumą dėl VAE politikai vertina nevienareikšmiai

, Publikuota 2013.10.18 10:04

Kęstas 2013-10-18 14:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol kas viskas labai gerai su elektra Lietuvoje, nors Prezidentė ir Seimas, kaip asilų kaimenė kartoja: AE, AE, AE...


Vokietijoje saulės energijos panaudojimas elektros gamybai pastoviai pinga (melsva kreivė, eurai per piko kilovatvalandę ant kairės ordinatės, X ašis rodo kalendorinius metus. Ruda kreivė rodo subsidijų atsinaujinantiems šaltiniams Vokietijoje augimą, milijardai eurų ant dešinės ordinatės) [1]. Mooro dėsnis teigia, kad ir toliau visa elektronika, įskaitant ir saulės energijos sistemas pigs. Todėl greitai visi pereisime prie atsinaujinančių. Algirdas Brazauskas, būdamas valdžioje, pramušė neblogus dujomis remto elektros generavimo pajėgumus Elektrėnuose. Dujos brangios, bet iš jų gaminamą elektros kiekį lengva padidinti ar sumažinti. Tai svarbu, kai trūksta saulės ar vėjo energijos. Turime galimybę sukaupti energijos Kruonio elektrinėje. Turime terminalą dujoms atsigabenti iš konkurentų Rusijai. O jei Rusija parduos mums elektrą pigiau, privalome pirkti, negalima daryti politiką žmonių bei daugumos verslų sąskaita. Beje, kodėl mes svajojame priversti Rusijos žmones pirkti mūsų pieną su PPO pagalba? O kaip su Rusijos elektra? PPO išjungsim elektrą šiuo atveju, kad PPO nieko nesužinotų?

Su atomine elektrine nieko nepridėsime, nes ji yra brangi ir nėra taip lengvai išjungiama bei įjungiama, kaip dujomis varoma elektrinė.

Išvada viena: reikia Lietuvoje toliau didinti energijos panaudojimo efektyvumą bei įsisavinti atsinaujinančius energijos šaltinius, palaipsniui statant šiems šaltiniams reikalingą sumanųjį elektros perdavimo tinklą, įskaitant ir geresnes jungtis su visomis kaimyninėmis šalimis.

Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.   ATSAKYTI
REKLAMA

TV3 Rekomenduoja

REKLAMA

TV3 PROGRAMA

Taip pat žiūrėkite:
REKLAMA

TV3.LT DRAUGAI

partner nameGjensidige draudimas
partner namepaskolų bankas
partner namesveiki produktai
partner name vaistinė internete
partner namenaujausios mados internete
partner name gipso kartono plokštės
REKLAMA
REKLAMA

Top 10

DIENOS
SAVAITĖS
MĖNESIO
Į viršų