Premjero Algirdo Butkevičiaus idėja rengti dar vieną referendumą dėl naujos – Visagino atominės – elektrinės (VAE) statybos politikos kuluaruose vertinama nevienareikšmiai.

Didžiausi politiniai oponentai linki pačiai Vyriausybei kuo greičiau susitarti, o sąjungininkai abejoja, ar tikslinga dar kartą klausti tautos nuomonės, penktadienį rašo „Lietuvos žinos“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko, Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus įsitikinimu, dabar VAE projektas yra įgavęs „naują kokybę“ ir, anot jo, jei Vyriausybė pritartų tolesniam jo plėtojimui, jis faktiškai neturėtų politinės opozicijos. Galimybę rengti referendumą prisipažino skeptiškai vertinantis opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Pasak Seimo Energetikos komisijos vadovo „darbiečio“ Kęstučio Daukšio, referendumas dėl VAE įmanomas, bet tik tada, kai bus aiškūs visi projekto parametrai. Seimo Ekonomikos komiteto narė socialdemokrate Birutė Vėsaitė teigė pirmiausia norinti žinoti, ar VAE projektas apskritai bus įgyvendinamas. „Tvarkietis“ Algimantas Dumbrava prisipažino abejojantis referendumo reikalingumu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

 


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2013-10-18 14:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol kas viskas labai gerai su elektra Lietuvoje, nors Prezidentė ir Seimas, kaip asilų kaimenė kartoja: AE, AE, AE...


Vokietijoje saulės energijos panaudojimas elektros gamybai pastoviai pinga (melsva kreivė, eurai per piko kilovatvalandę ant kairės ordinatės, X ašis rodo kalendorinius metus. Ruda kreivė rodo subsidijų atsinaujinantiems šaltiniams Vokietijoje augimą, milijardai eurų ant dešinės ordinatės) [1]. Mooro dėsnis teigia, kad ir toliau visa elektronika, įskaitant ir saulės energijos sistemas pigs. Todėl greitai visi pereisime prie atsinaujinančių. Algirdas Brazauskas, būdamas valdžioje, pramušė neblogus dujomis remto elektros generavimo pajėgumus Elektrėnuose. Dujos brangios, bet iš jų gaminamą elektros kiekį lengva padidinti ar sumažinti. Tai svarbu, kai trūksta saulės ar vėjo energijos. Turime galimybę sukaupti energijos Kruonio elektrinėje. Turime terminalą dujoms atsigabenti iš konkurentų Rusijai. O jei Rusija parduos mums elektrą pigiau, privalome pirkti, negalima daryti politiką žmonių bei daugumos verslų sąskaita. Beje, kodėl mes svajojame priversti Rusijos žmones pirkti mūsų pieną su PPO pagalba? O kaip su Rusijos elektra? PPO išjungsim elektrą šiuo atveju, kad PPO nieko nesužinotų?

Su atomine elektrine nieko nepridėsime, nes ji yra brangi ir nėra taip lengvai išjungiama bei įjungiama, kaip dujomis varoma elektrinė.

Išvada viena: reikia Lietuvoje toliau didinti energijos panaudojimo efektyvumą bei įsisavinti atsinaujinančius energijos šaltinius, palaipsniui statant šiems šaltiniams reikalingą sumanųjį elektros perdavimo tinklą, įskaitant ir geresnes jungtis su visomis kaimyninėmis šalimis.

Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų